Skocz do zawartości

Osprzęt silnika 3.0 Vs 3.4 - co pasuje


Zrazik

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, chciałbym zapytać jakie elementy osprzętu podpasują do 3.4l z 3.0 ew innych wersji silnikowych

 

Gdzieś wyczytałem że łapy górne będą pasować, co z resztą?

Czy rozrusznik, alternator będą takie same?

Zbiorniczki wszelkie raczej takie same, ale jak z pompkami?

 

Zawsze lepiej wiedzieć i na zapas dokupić - mam już doświadczenia z 2 tyg oczekiwaniem na części do niektórych aut

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 3.0 jest silnikiem Oplowskim, a 3.4 jest silnikiem Chevroleta. Obawiam się że nic nie będzie pasowało z osprzętu.

Mogę tylko potwierdzić, że mocowania silnika górne i dolne są takie same.


Podobieństwo między Venturą a Sintrą jest tylko w kwestii karoserii, wnętrza oraz zawieszenia.


Zbiorniczki wyrównawcze też mają inne

Ventura

http://allegro.pl/zbiornik-zbiorniczek-wyrownawczy-chevrolet-venture-i3918366560.html

 

Sintra

http://allegro.pl/zbiornik-wyrownawczy-sintra-3-0-v6-98-i3951478363.html

 

 

Raczej wszystko mają inne.

 

Czemu chcesz zrobić swapa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swapa nie robię, mam 3.4 Venturę, a z częściami do niej trochę gorzej niż do sintry i przeważnie ceny mnożą się przez "czynnik USA"

 

Fakt zbiorniczek wody jest inny - w Venturze jest wyciągalny - tzn wyjmujesz rurkę przelewową i wyciągasz na wierzch - by dostać się do filtra powiewtrza :eek:

Ale zbiorniczki sprysków, wspomagania etc na oko podobne.

 

A osprzęt czy Opel czy chevy - wszystko GM więc może podpasuje

 

Rozrusznik na fotkach wygląda +/- tak samo, gorzej z alternatorem (w Venturze 125A)

Edytowane przez Zrazik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jak jest w Venturze ale czytałam że napęd na pewno mają inny i możesz mieć problem ze skrzynią...

 

Alternator w Sintrze 105A

 

Nadal jednak twierdzę, że osprzęt silnika jest inny.


Aaa skoro nie robisz przekładki to kwestia skrzyni cię nie interesuje.


Wiesz co.. a może inaczej, czego szukasz do silnika w Chevim i nie możesz znaleźć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjadę gdzieś i będę przymierzał na żywo z 3.0.

 

Wracając do meritum - wiem już że - skrzynia na pewno inna, kompy też, pilot zapewne też na inną częstotliwość eu 433mhz usa... nie pamiętam ale na centralce sprawdzę jeszcze.

 

Alternator inny

 

zawieszenie przód takei samo

 

Zawieszenie tył w Venturze 4x4 - piasty pasują przednie, półośki być może też

 

Amorki pompowane - będę wiedział czy pasują zwykłe pneumatyki do 4x4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności