Skocz do zawartości

Gasnie,szarpie..


Gość Jarko80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szacowne grono posiadaczy omci..akupiłem nie dawno omegę kombi 2.2 dti 120KM z 2001r..byłem szczęśliwy z tak komfortowego autka..Do czasu..od pewnego momentu mam taki problem,mianowicie

-autko nieraz szarpie i gasnie podczas jazdy..Także na postoju na wolnych obrotach ma czasem takie wachnięcie obrotami,pare razy zatrzęsie buda aż w końcu zgasnie..Nie ma problemu z odpalaniem,pali z pół obrotu,nie ma znaczenia czy zimno czy ciepło.Po podł pod kompa wszystkie parametry ok,czek sie nie świeci.wyskakuje błąd p1590.Po wykasowaniu znowu wskakuje.Czytałem już chyba wszystko co mozna na temat tego błędu i nadal nie wiem co może być przyczyną!!czyżby pompa się kończy?prosze o jskieś rady,b już mnie szlak trafia z tym autem..

Edytowane przez Jarko80

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawlos12

Witam.

Sprawdź:

 

1. Ładowanie- to jeżeli chodzi o ten błąd.

2. Akumulator.

Jeżeli wszystko ok. To tak na sucho bez kompa i listy danych będzie ciężko, bo mogę wymienić mnóstwo przyczyn.

 

Ale tak strzelając, to czujnik obrotów wału od tego bym zaczął.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie już jest ok bo miałem za duże ponad 15,teraz mam ok,wymieniłem regulator napięcia.Ale powiem szczerze że samego altka nie dawałem do sprawdzenia.Może się tam coś popsuć?tulejki,łożysko było ok..Aku mam nowy,dwa miesiące..PAWLOS12 na kompie wyskakuje tylko ten błąd p1590,a co do reszty parametrów to jest ok.Niby mi kolega mówił że ciut za słaba turbina bo ma 1,0 a powinna mieć 1,1 ale nie ma to wpływu,Moc ma,ładnie się kręca..Jka padnięty czujnik położenia wału to nie powinno wywalić błędu na kompie?Obroty też mi nie falują..BENY72 gdzie kolega robi pompę?jaki koszt?

-Czy to może być że się zapowietrza cały czas?

Edytowane przez Jarko80

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawlos12

Tak może być, są na allegro takie zaworki za kilkadziesiąt złotych zakłada się go koło filtra paliwa bodajże, :P dawno tego nie robiłem,i nie powinno się zapowietrzać.

Trochę dziwne że nie masz błędów krytycznych z pompy ale pompa to też może być tak na sucho ciężko powiedzieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak by się zapowietrzał to raczej by był problem z odpalaniem z rana,czy nie??auto stało dwa dni bez odpalania i bez problemu odpaliło,po paru sekundach zgasło,odpaliłem już biło ok.Jezdziłem ok 1godziny i nie szarpnął ani razu..

-spróbuję podmienić czujnik położenia wału i zobacze jak to się będzie zachowywać..

-co myślicie o wymianie uszczelniaczy wtryskiwaczy?

PAWLOS12 z daleka jesteś?

Edytowane przez Jarko80

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawlos12

JA jestem z śląska niedaleko Katowic.

Cze ba sprawdzić wszystkie zaworki, ciśnienia, podciśnienia, klap wirowych, egra, itp... miałem kilka takich samochodów, to są czasochłonne sprawy czasem sie uda że trafiasz od razu a czasem szukasz godzinami a nawet dniami. Może ktoś inny ci doradzi :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór podciśnienia turbiny ok,egr ok,trzeba posprawdzać te wszystkie przepływki,zmienię czujnik położenia wału,wiem że to czasochłonne i dlatego chcę wszystko wyeliminować zanim bd zmuszony robić pompę.Ale wydaję mi się że jakby padła pompa to byłby problem z odpalaniem,a nic takiego nie ma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podmieniłem czujnik położenia wału,nadal szarpie,ale muszę go jutro zaobserwować bo wydaję mi się że szarpie jak się zagrzeje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności