Skocz do zawartości

Wymiana łancuszka rozrządu w Corsie B


Gość xamil54

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wujek posiada Opla Corse 1.0 12v z roku bodajże 1999 roku (jutro sie dopytam dokładniej) silnik Ecotec. Jeśli ktoś chce dokładniejsze odznaczenia albo zdjęcia - wszystko podeślę :)

Jako że łancuszek rozrządu się wyrobił, trzeba wymienić, zrzucona została pokrywa wałków rozrządu, cały układ dolotu, alternator i te inne rzeczy z prawej strony silnika, wszystkie śruby osłony odkręcone i zostaje jedna jakby piasta (?) do której jest przykręcone koło pasowe (jest ono ściagniete oczywiscie) i rodzą się dwa pytania:

1. Czy trzeba sciagać miske olejową żeby przystąpić do wymiany łancuszka? Silnik jest powieszony (pod silnikiem nic nie ma) i żeby ściagnać miskę trzeba odkręcać kolektor/wydech wiec nie za bardzo się chce nastepna rzecz demontować

2. Gdzie jest pompa oleju? Po odkręceniu tej piasty do której jest przykręcone koło pasowe (nie wiem jak sie to nazywa) można już normalnie ściagnać obudowę rozrządu i wymieniać?


Przydałyby sie jakieś schematy tych wszystkich rzeczy, istnieją one?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, tutaj widzialem, przestudiowałem caly artykuł ale on jest do Corsy C 2001 rok, ale może silnik jest ten sam, musiałbym zerknąć na odznaczenie silnika :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, już dostałem się do łancuszka rozrządu - rozciągniety tak że mozna na luzie przestawić o 1 ząbek. Pytanie teraz, samochód ma 110 tys km przejechane co wymieniać? łancuszek, ślizgi, napinacz? pompę wody też? i jako że przy redukcji swieci sie kontrolka oleju to jeszcze pompe oleju wymieniać czy to jakas inna przyczyna? Jakieś fajne strony gdzie mozna kupić cześci do Opla i zobaczyć można ceny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień cały rozrząd , łańcuch , napinacz , ślizgi , uszczelki i simmering . Pompę wody , jak uważasz .W razie problemów jest do niej dobry dostep i nie trzeba ściągać rozrządu ponownie .

Jeśli padła Ci pompa oleju , może ona okazać się największym wydatkiem .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik oleju już kilka razy padał i był robiony :)

Pytanie mam. Wałki rozrządu zostały zablokowane płaskownikiem, wał korbowy jest zablokowany takim bolcem wsadzanym od przodu nad miską olejową (ale nie mam pewności czy to jest to, gdyz troszke w innym miejscu jest taka fajna dziura w kształcie elipsy na korbowodzie) i kręcąc walem z włożonym bolcem jest mały luz ze można delikatnie w lewo i prawo wałem zakręcić czy to jest normalne czy on nie powinienen być zablokowany? Oczywiscie nie wsadziłem jakiegoś srubokręta tylko wiertło które ma bardzo zbliżona średnicę do tej dziury. W przypadku tego na kole pasowym jest wgłębienie i pokrywa sie ono z kreska na deklu rozrządu, ale jak wsadze w tą dziurkę ksztaltem przypominającą elipse wtedy znaki sie nie pokrywają. Ważniejsze żeby znaki sie pokrywały? Oczywiscie 1 tlok ma byc w GMP czyli najwyżej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kręcąc walem z włożonym bolcem jest mały luz ze można delikatnie w lewo i prawo wałem zakręcić czy to jest normalne czy on nie powinienen być zablokowany? Oczywiscie nie wsadziłem jakiegoś srubokręta tylko wiertło które ma bardzo zbliżona średnicę do tej dziury

 

może być mały luz zobacz jak wygląda bolec blokujący, będziesz wiedział dlaczego http://images.sklepy24.pl/78898066/1448/large/blokada-rozrzadu-opel-corsa-1-0-1-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności