Skocz do zawartości

LPG w e-cotecu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam mam pytanie mianowicie jak silniki 1.4 16V i 1.6 16V znoszą ilstalację gazową.Słyszałem ze nie najlepiej gdyż mają za słabą grubośc denka tłoków ale nie wiem czy to prawda. Noi czy najtańsza instalacja LPG wystarczy czy trzeba montować drozsze i jaki to koszt. Pozdrawiam MASON;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam ten sam silnik z instalką II generacji wszystki chodzi rewelacyjnie w mieście 11l na trasie 8,5-9,5 jak zrobisz u dobrego gazownika a nie partacza to będzie ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

Witam mam pytanie mianowicie jak silniki 1.4 16V i 1.6 16V znoszą ilstalację gazową

znosza dobrze ale pod warunkiem, że zamontuje ją ktoś kto sie naprawde dobrze zna na LPG, - mówimy tu o 2 generacji, musi byc zrobiony dopływ gazu jak najbliżej przepustnicy- celem wyeliminowania strzałów- do których x14xe i x16xe maja tendencję, a jes to trudna czynnosc dla gazowników bo jest duzo roboty zeby tam zamontowac dopływ gazu, a niekorzy montuja standardowo- za filtrem powietrza- i potem tylko problemy. Jesli chodzi o sekwecje- to nie ma przeciwwskazań.

przelicz sobie czy opłaca ci sie to w ogóle- zuzycie benz ok 6-7 litrów, gaz ok 9-10.

jesli jezdzisz mało to odpuśc sobie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam...

 

Jestem nowicjuszem na Oplowskim forum,ale miałem tu pytanko i z przyjemnością odpowiem na te pytanie.

 

Astra G 99'kombi 1.4 16v-na benzynie od nowego do 75tyś.Wtedy to założony gaz ,w serwisie za pamiętam chyba 2200ale to był 2000r.

 

No i tak na gazie mam już ok.382000-więc na gaziku ponad 300000- :wesoly:

100%respekt za to do Opla.Silnik już przymulony od gazu,wszystko padało skrzynie sprzęgła,a w silniku moduł ten do świec(tylko moja wina nie zmieniłem świec przez 30000tyś i przepaliła się jedna fajka),pompa wody,uszczelka pod głowicą.Więc z silnikiem mało problemów było przez jego życie.

 

Pozdrawiam i moja astra nie jest wyjątkowa,słyszałem,że opelki lubią gazik-przepraszam!-tolerują!

 

p.s Zawsze od początku gazu miałem tylko jeden problem,bo czasami w trasie gasła jak wcisnąłem sprzęgło na dłużej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam Vectre 1.8 16v i nie mam powazniejszych problemow. U mnie zamontowali gaz sekwencyjny w Darlowie i mam do tego serwis za darmo. Auto chodzi lepiej na gazie jak na benzynie, ma lepsze przyspieszenie i moc - nie wiem jak to sie dzieje ale chyba dobre ustawienia.

 

Pozdrawiam :oops:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam Asterke 1,4V16 z 1998r z założoną gazownią i ...żadnych problemów...

Mam nawet wrażenie, że moje rumaki wolą ciągnąć "na gazie" :oops:

 

(a kto by nie wolał :lol: ),

 

tzn. na oktanach silnik ma jakieś "ale" szczególnie jak dostanie po zaworach na niskich prędkościach obrotowych. Natomiast na gazie jak mu depnę to od razu wyrywa do przodu.

 

Ja bym się nie zastanawiał nad założeniem... a co do gaziarzy, no to cóż... każdy z nich (przynajmnie w swoim mniemaniu) jast mistrzem świata...

trzeby tylko mieć szczęście i trafić na tego właściwego... w moim autku był zakładany podobno w salonie (tak przynajmniej twierdził poprzedni właściciel)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności