Skocz do zawartości

Diagnoza - Corsa B interfejs


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Na pewnie nie kupuj interfejsu ELM xxx. Nie będzie działać.

Z mojego doświadczenia tylko interfejsy podłączone do rzeczywistego COMa działają z oplami. Te na układzie FTDi są wątpliwe.

Choć raz się zdziwiłem i zafira poszła na ELMie :) cuda :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opelscanner bardzo dobrze się spisuje. Nie mam opcoma ale nie wiem dlaczego miałby być lepszy. w Opelscanerze opóźnienie 1s - 2s np. przy wykresach położenia przepustnicy to żaden problem, chociaż u mnie może to być kwestia że mam na rs232. A w silniku Opelscaner pokazuje praktycznie sygnały ze wszystkich czujek, nie wiem jak z czujnika halla bo ja mam disa ale tez powinno być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że na ale drogo to tylko interfejs sprzedają. A ktoś wie jak wygląda sprawa softu który będzie działał z daną wersją interfejsu?

 

Chaber THX za info.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie na pewno działało i jest dobry podgląd na wszystkie elementy spięte ze sterownikiem. Dodatkowo zdiagnozujesz i wiele innych podzespołów, typu poduszka/skrzynia asb/itd.

W razie potrzeby przy posiadanym starszym złączu dokupisz sobie tylko przejściówkę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie na pewno działało i jest dobry podgląd na wszystkie elementy spięte ze sterownikiem. Dodatkowo zdiagnozujesz i wiele innych podzespołów, typu poduszka/skrzynia asb/itd.

W razie potrzeby przy posiadanym starszym złączu dokupisz sobie tylko przejściówkę

DAROMV6 dzięki.

A jeśli chodzi o tą poduszkę to można sprawdzić czy była wystrzelona ?

Można sprawdzić w tych silnikach przebieg ? Czy pomiar jest tylko analogowy na liczku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem - sprawdzisz błędy poszczególnych podzespołów

i podgląd w czasie rzeczywistym na elektronikę składową

Poduszka - ? same poduszki - oględziny i sprawdzenie czy tam są, kontrolkę tą i inne w celu choćby wstępnej weryfikacji czy nie jest pod coś innego podpięta to tak.

Przebieg - masz tylko "mechaniczny" wskaźnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ja się podepnę do tematu corsa 95 14 16v automat

tech 2 czyta skrzynię z ecu silnika komunikacji brak 2 majstrów się poddało

posiadam 2 sztuki ecu obydwa zachowują się tak samo migowo wszystko można z czytać

auto pali jeździ.

Czym to zdiagnozować brak mi już sił i pobliskich warsztatów

Dowiedziałem się w warsztacie że skanowany był opelcom i bosh bez efektów

opcom, kts cokolwiek to oznacza

Edytowane przez artush1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności