Skocz do zawartości

nic nie dzialajaca elektryka :)


Gość amstaf31

Rekomendowane odpowiedzi

Gość amstaf31

witam , sintrę mam już 2 tygodnie i nadal jestem w niej zakochany ale moja miłość jest strasznie rozkapryszona

dodam ze jestem niepełnosprawny poruszam się na wózku, sąsiad pomaga mi naprawiać , albo ja jemu , dodam ze przeczytałem chyba już wszystko o elektryce i już mam taki młyn ze masakra, podam co mnie najwięcej trapi

 

Bezpieczniki wszystkie wadliwe popalone wymienione na nowe

 

zacznę od szyb , nie działają , napięcie dochodzi na jeden pin w kostce co dochodzi do silniczka z jakaś elektronika (wydaje mi się ze jest to sensor nacisku ) i nic , pytanie : jak są połączone silniczki do tej elektroniki , czy to tez odnosi się do szyberdachu i prawych drzwi

 

lusterka tez nie działają :-) przeczytałem ze trzeba popróbować z pomarańczowym kabelkiem (będę testował z ranca) pytanie jeśli to pomoże to jak daleko mam kopać żeby zrobić to dobrze ( czytałem ze jest jakaś kostka w okolicy fotela pasażera) czy zostawić podłączenie od szyb do tego pomarańczowego

 

fotele tez nie działają ehh , czy jeśli okaże się ze napięcie dochodzi do kostek normalnie to nie ma wyjścia jak wywalić stare fotele i szukać działających , nie za bardzo chce cale pruć , i jeszcze jedno czy w fotelu z pełna elektryka jest pokrętło regulacji konta pochylenia oparcia( dziwnie jakość) bo u mnie jest a niby przełączniki na obudowie fotela są

 

kierownica i klakson zgadnie ktoś :-) nie działa , kierownica jest w opłakanym stanie (gość używał sintry do prac na budowach beton itp) wyczytałem ze jak przekaźnik i bezpiecznik działa to tylko taśma ,czy zawracać sobie głowę tymi przyciskami czy to olać i podłączyć na przycisk dodatkowy

z abs dalismy rede dziala wszystko

 

na koniec , czy ktoś z sintrowiczów mieszka w okolicy ostrowa wielkopolskiego i zna się co nieco na bolączkach elektryki i miałby ochotę pomoc trochę w wolnym czasie ewentualnie czy mogę liczyć na pomoc telefoniczna badz multimedialna czyli skype , viber

dzięki wszystkim za odpowiedzi

Edytowane przez amstaf31

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko - pomożemy :spoko:

Z tego co widzę to sporo pracy masz przy tym autku.

Z pomocą taka typu skype/telefon to raczej problem bo nikt nie ma w pamięci wszystkiego. Nad niektórymi problemami trzeba się dłużej zastanowić, poszukać info itp.

(w wolnym czasie zajrzyj do tematu "Sintra pogaduchy" na :kawa::beer: itp :-) )

 

Napisz czym w pierwszej kolejności chcesz się zająć ?

 

 

ps

chciałem zapytać o maglownice, ale już widzę w temacie że wszystko gra :super:

ps2

uzupełnij profil o lokalizację :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość amstaf31

podstawa dla mnie to siedzenia i lusterka , siedzenia bo mam osprzęt do ręcznego hamulca i gazu i muszę jakoś siedzieć w miarę wygodnie poza tym trochę opuszczałem w omedze jak wchodziłem a potem podnosiłem dla wygody i dla wychodzenia z samochodu

lusterka no jasna sprawa ja powiedzmy mam słabą wychylowość hehe na boki , ale przede wszystkim bezpieczeństwo, dodam ze mam jeszcze córkę na wózku wady wrodzone zespól downa i właśnie z myślą o niej sintra bo drzwi przesuwne i indywidualne fotele

reszta juz tak wielkiego znaczenia nie ma ale tez chciałbym zrobic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fotelami przenieśmy się do tego tematu http://forum.opel24.com/topic/28213-niedzialajaca-elektryka-przednich-siedzen/

Sprawdzałeś tak jak podawał baki czy jest napięcie zasilające w wtyczce pod fotelem, pomiędzy kablem czarnym i pomarańczowym ? (napięcie będzie niezależnie czy zapłon jest włączony lub nie )

Odpisz w podanym temacie jak wyniki pomiarów i na czym utknąłeś w sprawdzaniu.

ps

Przyjrzyj się jakie są możliwości zdemontowania przełączników które regulują pozycje fotela.

Po ich wyjęciu będzie dużo łatwiej zrobić sprawdzenia silniczków

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym piszemy :-)

Kostki są do elektrycznie regulowanych foteli i do mat grzewczych. Są tez do poduszek bocznych i napinaczy. Wszystko zależy od wersji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam to ja raczej tego niemamale pod fotelem cos jest moze trzeba to samemu podlaczyc sinterke mam z 99 to niewiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość amstaf31

witam

przepraszam ze się nie odzywałem ale miałem zapieprz okazało się ze w środę muszę jechać do poznania z córka na konsultacje i ważniejsze od siedzeń i innych gajgow były hamulce a byla iezka przeprawa bo nie było blaszki zabezpieczającej i byłemu właścicielowi aż wygięło klocek . teraz jestem w trakcie robienia foteli i...

bezpiecznik nr 9 jest ok ,i przekaźnik 48 tez jest ok , natomiast podłączając zasilanie podpost-42727-0-23020000-1394197400_thumb.jpg ta kostkę wszystkie silniczki działają i jest dobrze

na kostce która jest powiedzmy głównym zasilaniem i idzie do przekaźnika pod siedzeniem prądu nie ma ,czy to tak czasem nie jest ze jak włączę przesuwanie foteli to idzie prąd do skrzynki stamtąd s powrotem do tej kostki przed przekaźnikiem i do samego przekaźnika który wydaje mi się przekaźnikiem przeciwprzepięciowym i działa jak wyłącznik krańcowy

na pogaduchach będę wieczorkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności