Skocz do zawartości

wypadanie zapłonów Zafira 1.6 16V


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

od jakiegos czasu mam problem z moja Zafirka, w pamieci komputera rejestrowane sa błedy

P0300 - "Wykryte przypadkowe/wielokrotne wypadanie zapłonów w cylindrach"

P0301 - "Cylinder 1 - wykryte wypadanie zapłonów" które odczytalem za pomoca interfejsu i programiku TECH2.

Pojechałem do serwisu opla panowie twierdzą że należy zdjać głowicę i wyczyścić zawory, w innym serwisie proponują wymianą cewek WN, proszę o poradę jeżeli ktoś zna temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jest mozliwe ze zawory sie przycieraja temat dawny w oplu, ale jest mozliwe ze i raczej prawdopodobne ze cewka juz sie konczy. Najprostsza rada to podlozyc cewke. mozesz jeszcze przegonic auto na 2-3 biegu tak do 3-4 tys obrotów aby przewentylowac silnik i zaobserwowac czy objaw sie powtarza-oczywiscie wykasowac bledy najpierw. I jezeli masz instalacje gazowa i w dodatku sekwencje to sprawdzic czy nienawalaj wtryski gazu lub rozdzielacz. Najlepiej jest sie udac do warsztatu i zlecic diagnoze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam

mam podobny problem w Z18XE, wypadanie zapłonu na 2 cylindrze. Dzieje się tak czasami przy przełączaniu z benzyny na gaz. Silnik pracuje na 3 cylindrach, nagrzeje się i jest OK. Po kilku odpaleniach check gaśnie, ale błąd jest zapisany w kompie. Gazownicy mówią, że może zawieszać się wtryskiwacz gazu - co sugeruje janek26

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam taki sam problem. Listwa wtryskiwaczy do wymiany - niestety i okazało się że nie tylko :D Po przejechaniu kilku kilometrów problem wracał Jeszcze wymienię reduktor ;) i może będzie ok... w piątek jadę do warsztatu i napiszę co i jak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

od jakiegos czasu mam problem z moja Zafirka, w pamieci komputera rejestrowane sa błedy

P0300 - "Wykryte przypadkowe/wielokrotne wypadanie zapłonów w cylindrach"

P0301 - "Cylinder 1 - wykryte wypadanie zapłonów" które odczytalem za pomoca interfejsu i programiku TECH2.

Pojechałem do serwisu opla panowie twierdzą że należy zdjać głowicę i wyczyścić zawory, w innym serwisie proponują wymianą cewek WN, proszę o poradę jeżeli ktoś zna temat.

zdecydowalem sie na rozwiercanie prowadnic zaworowych :lol: i tak planowalem wymiane rozrzadu, nie sadzilem ze bede musial poprawiac fabryke

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności