Skocz do zawartości

Olej silnikowy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam. Mam pytanie odnośnie oleju silnikowego a konkretnie ile mniej więcej pobiera oleju od wymiany do wymiany.

Używam oleju MOBIL 15W 40 i na 10 000 tyś km muszę dolać średnio do 3 litrów. Z obserwacji wynika że przy spokojnej jeździe silnik mniej bierze a gdy w trasie przekracza sie 3,5 tys obrotów i znacznie większą jest prędkość tego oleju bierze sporo. Słyszałem że jest to normalne w tych silnikach. (zafira 1.6 16 V)

Jeżeli jest może lepszy Olej to prosilbym o podpowiedź. Slyszałem że bardzo dobry jest Olej [LIQUI MOLY MoS2 i może silnik mniej go pobierać , a może wystarczy tylko dolać dodatek LIQUI MOLY OIL ADDITIV - MOS2 - DODATEK DO OLEJU Z DWUSIARCZKIEM MOLIBDENU do używanego przeze mnie oleju.

Pozdrawiam[/b]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lej mobila albo oryginal GMa

a nie jakies wynalazki

spalanie to norma

a ona wynosi max 0,7 litra na 1000 kmow

czyli Twoje 3 na 10000 to nic ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według ,,Sam naprawiam Opla Astre II" Etzolda zużycie oleju nie powinno przekraczać 0.6dm sześciennego na 1000km. Oceń sam czy to normalne by auto tyle zużywało oleju. Dla mnie jest to zabezpieczanie się GM przed niezadowoleniem klientów którym auto pali olej. ???

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety te silniki mogą brać olej. Według serwisu opla 1l na 1000 to norma :D

Ja wymieniłem uszczelniacze, pierścienie teraz nie dolewam nawet grama ???

Tak jak piszą pozostali Mobil jest oki, nie proponuję zmieniać na tańszy jeśli chcesz trochę pojeździć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam!!! Mam Zafirke 2.2 benzynka i tylko moge potwierdzic, ze jezdzac spokojnie nie musze dolewac oleju, ale gdy cisne na maxa przez dluzszy czas (+- 200 km/h) to niestety ale silnik pobiera olej. Oczywiscie uzymam Castrola, albo GM.

Pozdrawiam!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam. dzięki za podpowiedzi. dobrze że się mieszczę w 1l na 1000km :D Poprostu trzeba spokojniej jezdzić a będzie mniej brał oleju. Szczerze mówiąc za bardzo nie wierzę w te dodatki do oleju aby mniej pobierał. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam. dzięki za podpowiedzi. dobrze że się mieszczę w 1l na 1000km :D Poprostu trzeba spokojniej jezdzić a będzie mniej brał oleju. Szczerze mówiąc za bardzo nie wierzę w te dodatki do oleju aby mniej pobierał. Pozdrawiam

Wszystko inne tak jak napisali poprzednicy...ja tylko dodam ze nie zaleca się stosowania do tych silnikówe olejów 15w40 lecz co najmniej 10w40

Pozdarwiam :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam. Mam pytanie odnośnie oleju silnikowego a konkretnie ile mniej więcej pobiera oleju od wymiany do wymiany.

Używam oleju MOBIL 15W 40 i na 10 000 tyś km muszę dolać średnio do 3 litrów. Z obserwacji wynika że przy spokojnej jeździe silnik mniej bierze a gdy w trasie przekracza sie 3,5 tys obrotów i znacznie większą jest prędkość tego oleju bierze sporo. Słyszałem że jest to normalne w tych silnikach. (zafira 1.6 16 V)

Jeżeli jest może lepszy Olej to prosilbym o podpowiedź. Slyszałem że bardzo dobry jest Olej [LIQUI MOLY MoS2 i może silnik mniej go pobierać , a może wystarczy tylko dolać dodatek LIQUI MOLY OIL ADDITIV - MOS2 - DODATEK DO OLEJU Z DWUSIARCZKIEM MOLIBDENU do używanego przeze mnie oleju.

Pozdrawiam[/b]

mam taki sam silnik 93kkm przebiegu jezdze na Mobilu 10W40 i na 1000km dolewam jakies 0,3 l, przy nastepnej wymianie oleju zaleje oryginalnym GM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności