Skocz do zawartości

kody w komputerze


Gość Anna62

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Przy kontroli pojazdu na czytniku bledow komputera pokazalo sie U0100 oraz P0016 co to znaczy ,czy ma istotny wplyw na jazde?Bede wdzieczna za pomoc :help: Anka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa błedy aktywne .. pali Ci sie kontrolka MIL (silniczek) czy tylko kluczyk??

Błąd P0016 mówi o nie prawidłowym ustawieniu wałka rozrządu w stosunku do wału korbowego (bardzo powazny błąd), czy czasami nie wymieniałaś paska rozrządu?? Jezeli tak to nie uruchamiaj auta tylko zawieź go do mechanika niech sprawdzi rozrząd.

U0100 masz poniżej

Informacje diagnostyczne o usterkach

 

* Brak łączności z jednym lub większą liczbą modułów średnioprzesyłowej GMLAN. Przerwa tylko w jednym obwodzie danych szeregowych średnioprzesyłowej GMLAN może być przyczyną pogorszenia komunikacji pomiędzy modułami. Przerwa pomiędzy łącznikiem łącza danych (DLC) a pierwszym połączeniem będzie mieć wpływ tylko na komunikację z testerem diagnostycznym. Moduły pojazdu będą nadal się komunikować.

1. Brak komunikacji na dowolnym module średnioprzesyłowej GMLAN.

Edytowane przez grzes08

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może są już nieaktywne te błędy. Najlepiej skasować i za jakiś czas sprawdzić czy są ponownie.

Pierwszy U0100 to utrata komunikacji z modułem ECM

Drugi P0116 to brak synchronizacji czujników wału korbowego i wałka rozrządu.

 

Grześ byłeś szybszy :spoko:

Edytowane przez Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!!Auto kupilam w zeszlym tygodniu rocznik2011 z przebiegiem 32000km.Nic sie nie swieci na konsoli :niie: ,poprostu odzalowalam troche kasy i pojechalam na przeglad.Mam jeszcze 3 miesieczna gwarancje od sprzedawcy i w razie draki bede sie "burzyc".Anka


No to jak Panowie tacy mili to mam jeszcze jedno pytanie.Posiadam konsole typuCD300 i mam problem z polaczeniem via Bluetooth telefonu z autem pomimo postepowania wg instrukcji.Brakuje w meny Instalacja telefonu!?Moze gdzies robie blad??Prosze o instrukcje dla"blondynki" :niepewny: Anka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Op-com to urządzenie diagnostyczne jakie posiadają serwisy Opla.

Na forum są osoby z podobnymi urządzeniami, więc napisz skąd jesteś. Może ktoś jest z Twojej okolicy i będzie chętny pomóc. :kawa:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki !!niestety mieszkam w Szwecji ale zadzwonie do sprzedawcy i bede robic"dym" na okolicznosc gwarancji jaka mi dal.Teraz ide do pracy ale dzieki za wszelka pomoc :papa: Anka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności