Skocz do zawartości

Problem z przepustnicą


Gość jacek1947

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacek1947

Witam. Od niedawna w moim Signum przy zimnym silniku pojawia się samochód z kluczem. Po odpaleniu silnika, po jakichś 10 s, błąd znika. Ogólnie po zniknięciu blędu auto jeździ normalnie. Jednak gdy podczas jazdy zapala się ta ikonka auto traci moc. Po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika błąd znika. Czasami też na zimnym silniku auto trezba dosyć długo kręcić aby odpaliło (być może to normalne w tych dieslach).

 

Po wizycie w serwisie i podpięciu do komputera Panowie zdiagnozowali problem z przepustnicą i polecili mi rozpoznanie na Allegro w celu znalezienia firmy zajmującej się regeneracją tejże części.

 

Jednak używam auta na codzień (dojazdy do pracy) i zostanie bez samochodu na czas wyjęcia części, wysłania jej, regeneracji, oczekiwania na powrót przesyłki, montażu nie wchodzi w grę. Dlatego chciałbym zapytać się czy kupno uzywanej przepusnicy i wymiana jej na czas regeneracji oryginalnej to dobry pomysł? Na Allegro natknąłem się na takie oferty:

http://allegro.pl/przepustnica-vectra-c-signum-2-2-dti-i3963005908.html

http://allegro.pl/przepustnica-opel-vectra-c-signum-2-2-dti-i3968758056.html

 

Czy kupno takiego "zamiennika" wystarczy na parę dni jazdy?

 

Od razu mówię, że nie znam się zbytnio na mechanice a swoją wiedzę opieram na różnego typu forach:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość bigadrian

Witam,

możesz mieć problem z czujnikiem elobau :( nie polecam używanych części jest to jakaś wada fabryczna :( a nowa przepustnica z czujnikiem kosztuje 2000pln

polecam zmianę softu :)

 

http://www.opel-elektronika.cba.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=41&category_id=5&option=com_virtuemart&Itemid=3&vmcchk=1&Itemid=3

 

byliśmy rzazem ze szwagrem w dwa autka 30min 200pln i zrobione autko śmiga aż miło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Gość Specjalista

Ja kupiłem przepustnice 10 latka i wymieniłem całą. Mi wywalało błąd siłownika przepustnicy czyszczenie nic nie dało. Elektronika zalana olejem po czyszczeniu nadal ten sam błąd. 

 

Wymień przepustnice na używkę koszt ok. 200 zł powinno załatwić sprawę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

cześć.

 

miałem to samo, mechanik zaproponował mi przepustnicę za 1600 zł :D a znajomy ziomek odłączył mi czujnik elobau, który świrował - 50zł mnie to kosztowało, a jeżdżę od tego czasu ze 3 lata już. Kontrolka z kluczykiem jest, ale mi nie przeszkadza. Błędu mi nie chcieli skasować bo niby nie było dojścia do podłączenia... już nie wnikałem dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności