Skocz do zawartości

Jaki olej wybrać


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Sprowadziłem opla signum 2200 DTI autko ma nie mały przebieg 240 tys km. Latało wciąz po autostradach . Silnik pracuje nienagannie. Chodził na oleju oplowskim syntetyku takim który wymienia sie co 50 tys km. Wymiany były robione w szwajcarskim serwisie. Chciałbym teraz zmienić olej i zacząć lac taki normalny myśle że półsyntetyk. Jaki olej wybrać i czy nie odbije się to na jakości pracy silnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym teraz zmienić olej i zacząć lac taki normalny myśle że półsyntetyk. Jaki olej wybrać i czy nie odbije się to na jakości pracy silnika?

Półsyntetyk nie zaszkodzi temu silnikowi bo na takich powinno się eksploatować :D

 

Jeżeli już zmieniasz to kwestia zapewne jest kosztów :D Więc nie ma tu znaczenia jakiej firmy Mobila ,elfa itp. oleje te są w tej samej klasie i muszą spełniać odpowiednie normy . :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a nie ma w signum komputera ktory mowi kiedy trzeba wymienic olej albo kiedy do serwisu zajechac? a co to za oplowski olej ? spokojnie mozesz przejsc na polsyntetyk czyli 10W ale na syntetyku mozesz tez jezdzic tylko zapewne 5W mozesz takze wlac olej sportowy :D ktory wytrzymuje duze przeciazenia. nie powino to wplynac na prace silnika chyba ze wlejesz zbyt rzadki i wyplucze Ci silnik :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a nie ma w signum komputera ktory mowi kiedy trzeba wymienic olej albo kiedy do serwisu zajechac? a co to za oplowski olej ? spokojnie mozesz przejsc na polsyntetyk czyli 10W ale na syntetyku mozesz tez jezdzic tylko zapewne 5W mozesz takze wlac olej sportowy :D ktory wytrzymuje duze przeciazenia. nie powino to wplynac na prace silnika chyba ze wlejesz zbyt rzadki i wyplucze Ci silnik :D

Jest komputer który przypomina o oleju i serwisie. Niepamiętam oznaczenia tego oleju wiem że napewno to syntetyk. Jestem teraz za granicą i niestety nie tym samochodem ale jak wróce to postaram sie napisać. Chcę zmienić olej ponieważ ten który jest teraz był wymieniany ostatnio 2 lata temu. Kupiłem auto które stało w Szwajcarii ( zrobiło niecały 1000 km ) przez 6 miesięcy i mam już go około 4 miesięcy gdzie wogóle go nie eksploatowałem.Teraz sprzedaje auto którym jeżdze na codzien i zamierzam powozić sie OPELKIEM. Wiem z doświadczenia że jak zmienisz olej na słabej jakości to z silnikiem zaczynają sie robić dziwne rzeczy hałasy, zwiększone spalanie oleju i paliwa itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja jestem zdania ze olej sie powinno wymieniac co roku. wiadomo sytetykow niby nie trzeba ale zdania sa podzielone. sa tez klasyfikacje ze wzgledu na strefy klimatyczne chodzi glownie o zakres temperatur. poczytaj w ksiazce serwisowej jakie sa zalecenia wez pod uwage grubosc swojego portfela mozna takze zapytac sie w serwisie i dobrac polsyntetyk albo syntetyk jakis dobry polecam castrola slx edge.

 

[ Dodano: Nie Gru 09, 2007 22:21 ]

podejrzewam ze olej ktory masz to 5W40 lub 60 gestosc 5W zastosowanie calo roczne do -20 , 40 60 klasa lepkosci wyzsza dla wysilonych silnikow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja jestem zdania ze olej sie powinno wymieniac co roku. wiadomo sytetykow niby nie trzeba ale zdania sa podzielone. sa tez klasyfikacje ze wzgledu na strefy klimatyczne chodzi glownie o zakres temperatur. poczytaj w ksiazce serwisowej jakie sa zalecenia wez pod uwage grubosc swojego portfela mozna takze zapytac sie w serwisie i dobrac polsyntetyk albo syntetyk jakis dobry polecam castrola slx edge.

 

[ Dodano: Nie Gru 09, 2007 22:21 ]

podejrzewam ze olej ktory masz to 5W40 lub 60 gestosc 5W zastosowanie calo roczne do -20 , 40 60 klasa lepkosci wyzsza dla wysilonych silnikow.

dzięki za rade. Juz pare osób poleciło mi castrola Nie jest tani ale warto. Ja dotąd jeżdziłem na Mobilu. Nie miałem z nim problemów. Podobno oleje nawet te firmowe w polsce często odbiegają normą i jakością od tych zachodnich. Ale słyszałem ze castrol jest zawsze ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O oleju było wielokrotnie na forum. Korzystaj z opcji szukaj.

http://forum.opel24.com/jaki-olej-vt1328.htm?highlight=jaki+olej

http://forum.opel24.com/jaki-olej-wybrac-vt789.htm?highlight=jaki+olej

http://forum.opel24.com/jaki-wlac-olej-vt6537.htm?highlight=jaki+olej

to tylko kilka linków z szukajki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

5w30 opel - i nie co 50tys tylko co 30tys - te silniki jesci chodzi o mechanike bloku sa bardzo dobre i lejac gestszy olej tylko mozna pogorszyc osiagi ???

 

Poprawiłam ort/Tajga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam ja od niedawna jestem posiadaczem opla signum 2,2 dti i wlałem 5w30 z tego co się dowiedziałem to taki jest zalecany i lepiej zostać przy takim a co do ceny to już zależy od firmy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności