Skocz do zawartości

Problem zawieszeniem przednim czy skrzynia?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadam opla signum 2,2 direct w automacie od pewnego czsu w aucie pojawiły sie pewne drgania i dziwne odgłosy jak auto jest dociążonę oraz silnik ciągnie przy prędkości 80-100km gównie jest to odczuwalne jak autem chuśtnie na nierównościach. Wcześniej wymieniałem maglownice to pierwsze moje przypuszczenie na zbieżność ale na stacji diagnostycznej mówia, że jest w normie byłem u mechanika a on mówi że to może być skrzynia. ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa automaty. Wszelkie problemy jakie miałam z drganiami i tym podobnymi objawami były spowodowane opuszczeniem silnika na zużytej poduszcze pod silnikiem. Tym bardziej że piszesz o objawach na nierównościach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za podpowiedz pojade do mechanika i pierwsze zrobie zbierznośc bo troche ciągnie auto w lewą strone a po wymianie maglownicy tego nie robiłem a jak nie przestanie to zajmie się tą poduszka pod silnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam proszę o pomoc do mojego tematu co to może być !!! zrobiłem zbierzność drgań już nie ma ale dalej występuje taki dziwny odgłos jak auto jedzie po nierównościach i silnik ciągnie... napewno nie jest to podczas zmiany biegów a prętkość musi być powyżjej 80 km a jeśli w aucie jest 5 osób do dopiero problem jest bardziej odczuwalny.

Moderator - piszesz o poduszcze pod silnikiem ale która ? bo mochanik mi sprawdzał i mowi że wszystkie są dobre a szkoda kasy żeby je wymieniać a może to półosie ale też nie ma luzów !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest taki chrupot jak byś kołem najechał na linie malowaną od pobocza na drokach szybkiego ruchu brrym brrym jak by cos się gdzieś zazębiao... :<

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Moderator Wymieniłem poduszkę pod silnikiem ustało szarpnięcie przy wysprzęglaniu samochodu na postój ale podczas jazdy dalej są takie odgłosy jak silnik ciągnie a autem hustnie na nierównościach... ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze jak wygladają sworznie wachacza, może masz luzy na układzie napędowym. Jedź na stacje diagnostyczną, zapłać 20 zł i wrzucą auto na szarpaki.

 

Poza tym przedeweszystkim znalazła bym zakład od skrzyń automatycznych aby oni ocenili.... naprawa automatu to zbyt droga impreza aby oceniał ją "jakiś" mechanik.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za podpowiedz bardziej rozwarzam problem, że to są przegłuby niż skrzynia na szarpakach już byłem, zbierzność robiłem, poduszkę wymieniłem i dalej nić...

dodam że obiawy są bardziej odczuwalne jak auto jest doładowanę i się nim chce trochę po szaleć. (wcześniej wymienialem maglownicę oraz drążki).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Tak sobie myślę nad tym co piszesz i pytam: Czy podmieniałeś na próbę opony? Może masz jakiś poząbkowany szajs? Dodatkowo do sprawdzenia przeguby a szczególnie ten wewnętrzny bo czasem przez niego występują drgania - jeśli występuje przy tej skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności