Skocz do zawartości

padło sprzęgło-1.4 16v Astra G


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam serdecznie...

 

Mam problem z moim autem"do jazdy",jestem użytkownikiem Astry G,a katem BMW...

 

Jestem za granicą i coś padło...zero oporu pedału sprzęgła i byłoby to proste,że sprzęgło-///gdyby nie pewna sytuacja ok.rok temu.Padło nie sprzęgło,a "no właśnie nie chce kłamać",ale nie pamiętam jak to się nazywa.Po prawej stronie pod maską nad skrzynką.A konkretnie pękł wężyk w tym urządzeniu.

 

Ostatnio zaczeło się brakiem mocy przy ruszaniu i przypalaniem delikatnym sprzęgła,czsami aż silnik się dusił.no i dziś wsiadłem i nie ma sprzęgła.

 

Czy któryś z Panów miał podobną sytuację?Prosze o info.jak co sprawdzić,żeby ominąć zbędne koszta jak ok.rok temu///

 

Pozdrawiam serdecznie i przy okazji szacunek"Oplowi" 383127km-od nowego 8lat. :D

 

zmieniłem temat/zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie poszedł Ci obwód hydrauliczny sterowania sprzęgłem. Jest on wypełniony płynem hamulcowym który dopływa ze zbiorniczka płynu hamulcowego Musisz sprawdzić przewód doprowadzający ciśnienie do cylindra siłownika. Mam nadzieję że to to.

W najgorszym przypadku mogła Ci paść pompa sprzęgła :D Aha sprawdź czy masz w zbiorniczku hamulcowym płyn :D

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W zbiorniczku ubyło,ale ok.0,5cm,co najgorsze widać,że to ostatnio..., to z 10ml.

Jutro doleje,ale raczej to nie to...(za mało-chyba???)

 

Gdzie znajde pompe o której pisałeś?Czy w Astrach to słaby punkt,w końcu ma prawie 400tyś

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale raczej to nie to...(za mało-chyba???)

Jeżeli pedał nie wraca po wciśnięciu to jest zapowietrzony :roll:

Jeżeli ubyło Ci płynu musisz zlokalizować miejsce wycieku. Do pompy doprowadzi Cię przewód wychodzący z ze zbiorniczka hamulcowego.

 

Po prawej stronie pod maską nad skrzynką.A konkretnie pękł wężyk w tym urządzeniu.

Nie wiem czy chodzi Ci o siłownik sprzęgłowy ;-)

 

Czy w Astrach to słaby punkt,w końcu ma prawie 400tyś

Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie, przecież nic nie jest wieczne zwłaszcza z takim przebiegiem :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pedał wraca,tylko nie stawia oporu(żadnego).

 

Czekam na sprzęgło,a reszta w praniu ewentualnie wyjdzie.

 

jeszcze ide zobacze co z tym ubytkiem płynu.

 

Dzięki bardzo za pomoc i pozdrawiam serdecznie

 

Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przyszło mi do głowy czy przypadkiem nie poszedł Ci siłownik sterujący sprzęgłem. Jest on zespolony z łożyskiem wyciskowym. jeżeli on nie trzyma ciśnienia to wtedy trzeba by było wymienić całe łożysko z siłownikiem. Ale może by wystarczyło odpowietrzyć :wesoly: Zawór odpowietrzający jest na skrzyni, ale aby się do niego dostać trzeba zdemontować aku, i odpowietrzyć tak samo jak hamulce. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy. ???

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na sprzęgło,a reszta w praniu ewentualnie wyjdzie.

Z tego co tu opisujesz to poszedł docisk sprzęgła gdyby siłownik to płynu by nie było w zbiorniczku .Ale sprzęgło by działało bo to przecież tylko wspomaganie . ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzwoniłem dziś do mechcia w UK. i troche się zmartwiłem i prosze o porade-koleją... ???

 

No i tak.-jeżeli mają dać na to gwarancje to:

 

-siłownik ster.sprz.bo ponoć po wymianie sprzęgła lubi cieknąć dlatego new!-95F ???

-sprzęgło z dociskiem 145F-750zł :wesoly:

-olej jak są opiłki a są bo latam non-stop-20F

-Robota 160F :?:

 

W porównaniu z Pl/ to ....hmmmmm

 

I pytanko panowie Astra ma wytrzymać do połowy lutego,a później czeka ją prezent-inne serce razem ze skrzynką.

 

Czy nie moge ominąć chociaż tego ster.,bo sprzęgło obiecał,że "może" znajdzie tańsze...

 

Ale nie jestem wariat,dlatego pytam,czy moge tego żałować jak pójdzie na starym???????

 

p.s ile kosztuje sprzęgło w pl.? do 1,4 16v?

 

z tego co pamiętam ok.300pln

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-siłownik ster.sprz.bo ponoć po wymianie sprzęgła lubi cieknąć dlatego new!-95F

No jeżeli nie cieknie to niech zakładają ten siłownik Z tego co zrozumiałem to chcą na wyrost zamontować nowy .Bez gwarancji też na tym sprzęgle wytrzymasz do lutego ??? Ja rozumiem ich w końcu, aby ci dać gwarancję to zabezpieczają się że montują wszystko nowe. :wesoly: Jeżeli nie ciekł to montuj i będzie ok. :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności