Skocz do zawartości

amortyzator zrobił się twardy


Gość popencjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość popencjusz

Witam.

Szukałem przyczyny stukania z prawej strony auta w moim signum. Padła diagnoza że to głuche stukanie na niewielkich nierównościach pochodzi z gniazda amortyzatora. Po zdjęciu zaślepek okazało się że lewym (sprawnym) gnieździe podczas dociskania auta śruba w kielichu nie wykonuje żadnego ruchu a tam gdzie słychać stukanie ruch śruby góra - dół jest ok 2 cm. Wymieniłem więc gumę wraz z łożyskiem amortyzatora. O dziwo stukanie nadal jest :-( Dodatkowo zauważyłem że (niestety nie zwróciłem uwagi czy tak było przed wymianą) lewy - sprawny amortyzator przy dociskaniu rękoma auta normalnie się ugina (jak pozostałe 3) a ten prawy praktycznie nie daje się wcisnąć (bardzo niewielki skok amortyzatora). Wygląda to tak jakby jeden amortyzator był utwardzony od wersji sportowej. Amortyzator nie ma wycieków. Przebieg jego od wymiany to ok 80000km.

Potrafię sobie wyobrazić, że np. od wielkiej dziury w drodze mógł się skrzywić.

Zastanawiam się czy przy montażu mógł się w jakiś sposób uszkodzić (wykluczam uszkodzenia typu upadek amortyzatora itp.)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość popencjusz

No i po ok 2 tygodniach walki problem rozwiązany. Padło że trzeba wymienić ten amortyzator (na diagnostyce tłumienność jego wynosiła ok 80%). Wymieniłem dwie sztuki i przy okazji pękniętą sprężynę. Okazło się jednak że dalej puka. Pozdejmowałem wszystkie osłony i zacząłem opukiwać młotkiem gumowym zawieszenie i podłogę auta szukajac rezonansów. NIestety bez skutków. Wszędzie cicho. PRzy okazji poprawiłem kilka drobiazgów które mogły na dołach również hałasować. Auto wróciło do warsztatu z zamysłem rozebrania całego zawieszenia przedniego i ponownej gruntownej analizie. Po wyjęciu amortyzatora dopiero co wymienionego okazło się że to on teraz wydawał z siebie takie dźwięki :super: . Reklamacja przyjęta i założony nowy. O producencie tych amortyzatorów można dużo w necie przeczytać - właśnie o stukaniu tychże amortyzatorów. Teraz w aucie błoga cisza. :) Przez całe weekend świąteczny jeździęłem bez radia by delektować się miękką pracą zawieszenia. Dla zainteresowanych na PW mogę podać jakie amortyzatory zamontowałem.

Ciekawe tylko ile te założone wytrzymają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie trzeba żadnych PW. Można pisać otwarcie.

Ja zakładałem na tył Kayaby w innym aucie i to był lipiec a w marcu następnego roku przy okazji zmiany kół na letnie już zauważyłem zapocone amortyzatory. Nie wytrzymały nawet roku a autem najczęściej jeździ tylko 1 osoba, więc nie ma mowy o obciążeniu itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności