Skocz do zawartości

zmiana wyświetlacza TID na MID


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam vectrę B 99r po lifcie z silnikiem diesla 2.0 DTI 101KM na desce rozdzielczej posiadam ubogi wyświetlacz chyba się on nazywa TID który pokazuje tylko godzinę datę i temp. chciałem go wymienić na wyświetlacz MID który pokazuje spalanie i takie tam bogatsze opcje jak to zrobić ? proszę o pomoc z tego co wiem to trzeba wymienić przełącznik wycieraczek na taki z przyciskami od komputera i z wtyczką do sterowania już taki zamówiłem jeszcze oczywiście wyświetlacz wymienię i podobno to wystarczy i będzie wszystko grało ale słyszałem że trzeba jeszcze coś programować itd. w ogóle to wtyczki są inne wystarczy przelutować wtyczkę i będzie wszystko pasować? (kabelki wszystkie są identyczne?) w ogóle w ubogich wyświetlaczach jest tylko jedna żółta wtyczka a w tych bogatych spotkałem różnie też jedną szarą lub dwie szarą i czarną taką małą spotkałem też bogaty wyświetlacz MID z żółtą wtyczką hmmm jak to zrobić ? co zadziała i z czym ? pomóżcie proszę. do tematu dołączam fotki wyświetlaczy z różnymi wtyczkami proszę opiszcie je czym się różnią i jak te wtyczki przerobić. DZIĘKUJĘ ZA POMOC :-)

post-5672-0-74581600-1397255935_thumb.jpg

post-5672-0-87846300-1397255945_thumb.jpg

post-5672-0-84057300-1397255951_thumb.jpg

post-5672-0-28792700-1397255959_thumb.jpg

post-5672-0-92311800-1397255967_thumb.jpg

post-5672-0-06653800-1397255982_thumb.jpg

post-5672-0-62177300-1397255993_thumb.jpg

post-5672-0-10321200-1397256007_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. wydaje się proste :) serdeczne dzięki jak załatwie wyświetlacz i zabiore się za to to dam znać czy się udało mi to przerobić :)

ale jeszcze zastanawia mnie tył wyświetlacza bo na MIDzie z tyłu jest różny układ wtyczek na moich fotkach jest MID z jedną wtyczką to okej bęzie działać ale na drógim są dwa wejścia to szerokie pod szarą wtyczkę i jakieś wąskie obok hmmm może to od podświetlenia ? ale podświetlenie chyba w tej wtyczce szarej powinno być co ? bo w tym opisie nie ma nic o innej wtyczce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość chemikx3

MID z dwiema wtyczkami pochodzi z Omegi i nie podpasuje ci do Viki. Szukaj takiego z szarą wtyczką i postępuj zgodnie z instrukcjami z linka powyżej (musisz mieć jeszcze szarą wtyczkę żeby połączyć z żółtą). Ja taki właśnie mam u siebie ale mam zrobioną przejściówkę i oryginalna wiązka jest nienaruszona. Co do MID'a z żółtą wtyczką to masz najmniej roboty bo tylko przepinasz kabelki pod warunkiem że w twoim aucie jest kompletna wiązka do żółtej kostki tzn. masz wszystkie 26 przewodów w kostce. Co do przeprogramowania MID'a to musisz to zrobić jeśli był wytargany z innej wersji silnikowej i z innym wymiarem opon. Cała sprawa do ogarnięcia ale musisz mieć potrzebne fanty, cierpliwość i czas.

Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności