Skocz do zawartości

Temperatura wody Z13DTJ


Gość markus870

Rekomendowane odpowiedzi

Gość markus870

Witam. Mam pytanie odnosnie temperatury oleju w tym aucie? Chciałbym porównać z innymi użytkownikami. Chodzi o to ze wczoraj dokladnie sprawdzilem u siebie i tak: na trasie przy predkosci 60 -80 km/h 70º złapał dopiero po 6,5 km, 80º po 8 km a puzniej jechalem spowrotem o jechalem tak 110 - 120km/h i temperatura stala na jakies 82º. Temperatura zewnetrzna bylo okolo 12-13º. W korkach nie lapie wiecej jak 85º. Chyba tylko raz zlapal 90º. Auto mam jakieś 2, 5 miesiąca. Kumpel mi powiedział ze temperatura powinna stac na 90º i ze moge mieć uszkodzony czujnik lub coś tam innego (w tej chwili nie pamietam co to bylo). Ale jaka jest prawda to myślę że najlepiej zapytać innych użytkowników tego modelu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj o wolnym nagrzewaniu tego silnika. Wielokrotnie o tym pisano.

Długie nagrzewanie nie zmienia jednak faktu, że masz do wymiany termostat.

 

poprawiłem tytuł tematu... na wskazaniach zegarów masz temp. cieczy chłodzącej a nie oleju

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość markus870

Dzięki za poprawkę. A mógłbyś podesłać bezpośredni link na temat związany z tym wolnym nagrzewaniem? Bo na telefonie jakoś ciężko mi to znalesc. Odnośnie tego termostatu to czy konieczna jest jego wymiana? Czy jestem w stanie sam to wymienic? (jestem laikiem w takich sprawach). I jeszcze jedna kolejna sprawa. Czy przy jezdzie mieszanej trasa - miasto spalanie okolo 6.6 - 7.0l na 100 km jest normalne w tym aucie???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.opel24.com/topic/57787-wychladzanie-silnika-podczas-jazdy-13cdti/

 

Wymiana przyniesie poprawę, zresztą przeczytaj o wszystkim w wyżej podanym linku. Można wymienić sam wkład i nie kupować całego termostatu z obudową. Wymiana nie jest może prosta, bo dostęp jest kiepski, trzeba węże odpinać itd. Lepiej oddać to w ręce kogoś, kto ma pojęcie i narzędzia.

 

Co do spalania to ciężko mi powiedzieć, bo mam Corsę a Combo jest większe i cięższe - moja spala poniżej 5L/100 latem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość markus870

http://forum.opel24.com/topic/57787-wychladzanie-silnika-podczas-jazdy-13cdti/

 

Wymiana przyniesie poprawę, zresztą przeczytaj o wszystkim w wyżej podanym linku. Można wymienić sam wkład i nie kupować całego termostatu z obudową. Wymiana nie jest może prosta, bo dostęp jest kiepski, trzeba węże odpinać itd. Lepiej oddać to w ręce kogoś, kto ma pojęcie i narzędzia.

 

Co do spalania to ciężko mi powiedzieć, bo mam Corsę a Combo jest większe i cięższe - moja spala poniżej 5L/100 latem

Wymiana przyniesie poprawe... Ale w czym konkretnie??? I jak to wkoncu jest z tatemperatura?? powinna stac na 90??

Edytowane przez markus870

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności