Skocz do zawartości

Radio cb por


Gość karlos567

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karlos567

Witam!


Panowie potrzebuję porady jakie radio nabyć a dokładniej zestaw cb.Cenowo nie drogi gdyż kupuję to do sporadycznego użytku.Patrzyłem na allegro i mniej wiecej takie zestawy:


1. http://allegro.pl/cb...4221895283.html


2.http://allegro.pl/hi...4250426236.html


Bardziej mnie zastanawia czy te anteny wytrzymają prędkości z którymi się poruszam smile.png.Z reguły jak pusta trasa 180 km/h czasami złapie może i 200km/h sporadycznie. Jak myślicie czy któraś z tych anten wytrzyma takie prędkości?Rozmyślałem też zakupienie samej anteny.Polećcie mi jakieś dobre anteny do tych prędkości.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Radia które podałeś są bardzo kiepskiej jakości. Więcej się u denerwujesz niż coś usłyszysz.

 

Radziłbym trochę dołożyć i mieć spokój

 

Proponuje taki zestawik

http://allegro.pl/cb-radio-president-johnny-ii-podstawa-anteny-cb-i4249922350.html

 

+ antena

http://allegro.pl/antena-cb-lemm-at-1063-mag-oslona-gumowa-i4216054161.html

 

Co do długości anteny to nie ma problemu ja jechałem kiedyś 170 km/h z anteną na magnes i mi nie spadła także wiesz. Wszystko jest zależne od magnesu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlos567

 

Radio najlepsze z najtańszych jeśli chodzi o nowe - Onwa MK3

Radio trochę droższe z nowych M-Tech Legend III albo Yosan 120

 

Antena Sirio Omega 27 z podstawą 125mm (są też z mniejszą 95mm, ale nie wytrzyma takich prędkości)

Pamiętaj jedno - długość anteny = jej zasięg nadawania i odbioru. W/w ma około metra i jest to minimum do w miarę komfortowego poruszania się i komunikacji. Dłuższe jednak ze względu na prędkości to ryzyko.

 

Radzę Ci to ja - człowiek, który obecnie posiada 5 modeli jeśli chodzi o radia i jakieś 7 anten.

 

Nie kupuj dziadostwa, żadnych szklanych cewek (de facto z plastiku) i presidenta np. wymienionego wyżej Johnnego II. Jeśli już to stary filipiński Johnny albo nowa "trójka". Anteny Lemma też nie są najlepsze, bo w większości przypadków trzeba uszczelniać cewki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karlos567

To cb będzie używane sporadycznie ale żeby niedrogo i działało :)

Edytowane przez karlos567

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze z najtańszych nowych Onwa MK3 i Sirio Omega 27 z podstawą 12,5cm. Najtańszy nowy zestaw do takiej prędkości.

Uważaj tylko na podróbki Omegi.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia i być może zmienisz na lepsze i wybróbujesz kilka, szukając idealnego, które nie istnieje :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karlos567

Kolego o takie porady mi chodziło. Widać,że znasz się na rzeczy :-) 50 czy 100 zł nie robi mi różnicy.Fakt będzie więcej leżeć ale jeden mandat i mam takie cb.Tata ma Canva 268 ale nie testowaliśmy jeszcze bo jest w dostawczaku. A ta antena wytrzyma jazdy 180> :-). Z góry dzięki BAD za odpowiedź :-)

A takie coś?
http://allegro.pl/cb-radio-tti-tcb-770-antena-sirio-omega-27-mag-i4252184125.html

Edytowane przez karlos567

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - jeden mandat to zarobek na zestaw może wyjść.

Ja 180 jechałem z anteną 1,5m na takim magnesie. Pamiętaj jednak że antena nie trzyma się tak samo na każdym aucie - inna blacha, inny kształt nadwozia, inna aerodynamika, do tego sama antena może mieć wpływ - sztywność promiennika, wielkość i kształt cewki - to wszystko przekłada się na jazdę z anteną.

 

Omega jest lekka i nie jest długa. Na takim magnesie powinna dać sobie radę - u mnie w pracy jeden z taką jeździ na AH a nogę ma ciężką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karlos567

No to u mnie w Vectrze C HB 2007. Założe na klapę to powinno być ok. A co sądzisz o tej licytacji jak patrzyłem to antena co wspomniałeś chodzi ok 100 zł.
A tu na aukcji coś jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten TTI to szumofon, ale za takie pieniądze z anteną to warto.

Kupując używkę zwracaj uwagę czy promiennik nie był cięty, bo potem możesz nie zestroić anteny jeśli "zabraknie" promiennika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności