Skocz do zawartości

różnego rodzaju objawy pracy silnika.POMOCY


Gość Arek Omega FL

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Arek Omega FL

Witam! zwracam sie do Was z prośba o pomoc. Mianowicie posiadam opla omege B FL 3.0V6 Automat w gazie sekwencyjnym prins który został założony już 7lat temu :/

 

objawy to:

-Gdy silnik jest rozgrzany i sie go zgasi po kilku minutach ponownie odpali to często zdarzy mu się że zgaśnie, po wrzuceniu biegu i przejechaniu kilkuset metrów chodzi normalnie i nie gaśnie podczas jazdy ani na postoju. dopiero po ponownym uruchomieniu na ciepłym silniku. czasami ma tak że tak jakby przerywał podczas spokojnego przyśpieszania dopiero przy mocnym wciśnieciu gazu przyśpiesza normalnie. nie ma na to reguły zależy jaki ma humor ...

-Czasami lekko klepie na wolnych obrotach.

Pali się CHECK ENGINE na komputerze wykrywa następujące błędy:

-czujnik obrotow silnika (raczej nie faluje może minimalnie obroty osylują w granicach 500-600obrotów)

-sonda lambda

- 5 wtryskiwacz

i chyba to wszystko ale nie jestem pewny...

wymieniłem w aucie świece wszystkie filtry oraz sprawdziłem szczelność przewodów

- po przełączeniu na gaz faluje na wolnyh podczas jazdy wibruje cały samochód i śmierdzi gazem. po przejechaniu kilkunastu kilometrów i przedmuchaniu go pare razy do 5tys obrotów auto chodzi normalnie.

wymieniłem filtry gazu oraz dałęm do czyszczenia wtryskiwacze gazu.

-auto nie ma ubytku mocy normalnie odpala na zimnym i na cieplym silniku olej troche pali, ale tragedi nie ma.

Czy auto jest do odratowania ? nie wiem od czego zacząć zależy mi żeby w miare tanim sposobem usunąć usterki.

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam. Arek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś robiłeś w kierunku usunięcia błędów ? Nie chodzi mi o ich samo skasowanie.

Błąd czujnika pokazuje zazwyczaj gdy silnik nie pracuje i jest to normalne.

Jaki masz dokładnie błąd sondy i wtryskiwacza ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek Omega FL

Nie robiłem jeszcze nic w tym kierunku. bo nie wiem od czego zacząć żeby nie wymieniać niepotrzebnych części. najgorsze jest to że mechanik mi przeczytał te błędy i wiem tylko tyle co napisałem takze musiałbym znów jechać na komputer. jedyne co zrobiłem to zmieniłem 2 sondy na inne używane. skutek na poprzednich check engine palił sie czasami w zależności od humoru teraz pali sie cały czas i spalanie wydaje mi sie większe jednak z powodu takiego że jak auto przestało chodzić na gazie to mało jeżdże i nie jestem pewny tego spalania. trasa predkosci 120-140 wyprzedzanie wcisniecie gazu do deski spalanie 13-14L. jak jeżdże tylko po mieście 40tys mieszkańców bez dużych korków spalanie około 16-18L . nie wiem czy one tak pala czy to dużo przypominam że to skrzynia automat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sondy masz tam chyba dwie, powinieneś zmierzyć napięcie zasilające A i B powinno być takie jak na akumulatorze i czy oscyluje w trakcie pracy w zakresie 0 -1Vpomiędzy C i masą.

Zobacz rysunek poniżej.

 

sonda.jpg

Sprawdź też rezystancje wtryskiwaczy, Rozpinasz wtyczkę i mierzysz w niej.

rezyst.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

-czujnik obrotow silnika (raczej nie faluje może minimalnie obroty osylują w granicach 500-600obrotów)

 

A nie chodzi przypadkiem o czujnik położenia wału korbowego??

Wtedy tylko wymiana ( najlepiej oryginał) i powinno być po problemie.

Z gazem do gaziarzy , bo układ raczej nieszczelny

 

A tu gratisowy odczyt błędów http://forum.opel24.com/topic/18-i-kody-bledow-opel-corsa/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności