Skocz do zawartości

NCDR1100 i zmieniarka


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

 

1. Gdzie w Zafirach montowana jest ("fabrycznie" gdzie montują, ja wiem że to opcja, ale może ktoś ma) zmieniarka CD do NCDR1100? Chciałbym sobie dokupić, ale zastanawiam się gdzie powinna być zamontowana, czy nie będzie mi gdzieś przeszkadzać.

2. I jeszcze jedno pytanie - mój NCDR1100 często po właczeniu zapłonu samoistnie wysuwa płytę. Oczywiście po chwili z powrotem ja wciąga, ale jest to denerwujące. Czy to jakaś usterka odtwarzacza?

3. Aha, jest jeszcze taka sprawa, że płyta, w czasie jazdy po wertepach ,czyli zazwyczaj w cyklu miejskim (oj ZDiK'u Wrocławski, wstydź się i bij w piersi!) strasznie przeskakuje. Nieważne czy nagrywana czy tłoczona. Normalnie nie da sie słuchać. Stąd pomysł żeby zamontować zmieniarkę. I tu pytanie, czy NCDR1100 ma za mały bufor anywstrząsowy, czy jest to może inna wina odtwarzacza, np. zabrudzenie? A może da się to jakoś poprawić czy naprawić? Czy zmieniarka temu zaradzi? Szlak mnie trafia, bo w Omedze mogłem jechać po nie-wiem-jakich-dziurach, a odtwarzacz nawet się nie zająknął. W Zafirce, nie da się właściwie, słuchać płyt, poza jakimiś równymi drogami, a tych jak wiecei u nas nie ma za dużo ???

 

P.S. Ponumerowałem pytanka, żeby łatwiej było odpowiedzieć i się zorientować, bo trochę się rozpisałem :wesoly:

 

Pozdrawiam,

Bunny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zmieniarka siedzi pod fotelem pasażera z przodu, jest na 4 płyty. U mnie tak samo płyta przeskakuje w NCDR jak u Ciebie, nie wiem czy mam taką samą usterkę czy ten typ tak ma... ale obawiam sie, że to drugie, bo w zmieniarce jest tak samo. No moze trochę lepiej. jak sie nagrzeje to jest lepiej, ale jak wsiadam teraz zima do nienagrzanego samochodu to denerwujaco skacze. Widac na niemieckie autostrady to projektowali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zmieniarka siedzi pod fotelem pasażera z przodu, jest na 4 płyty. U mnie tak samo płyta przeskakuje w NCDR jak u Ciebie, nie wiem czy mam taką samą usterkę czy ten typ tak ma... ale obawiam sie, że to drugie, bo w zmieniarce jest tak samo. No moze trochę lepiej. jak sie nagrzeje to jest lepiej, ale jak wsiadam teraz zima do nienagrzanego samochodu to denerwujaco skacze. Widac na niemieckie autostrady to projektowali.

Dzięki za info, ale jeżeli tak jest (przeskakiwanie płyty) to w takim razie to jakaś totalna porażka. A najbardziej denerwujące jest to, że jak pisałem wyżej, w o sześć lat starszej Omedze odtwarzacz czytał płytę bez przeskoków, nawet w czasie jazdy po wiejskiej, gruntowej drodze! Więc jednak potrafili dobrze to zrobić, więc dlaczego w Zafirach jest taka tragedia???

 

Bunny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez pod uwaga ze masz diesla i tam drgania sa ogolnie wieksze

jesli jednak jest tak jak piszesz to moze masz gdzies zerwana poduszka na silniku ze ci calym autem tak strasznei trzesie

 

z wlasnego doswiadczenia ot dodam ze u mnei podobny sprzet w opolu dzialal jako-tako a jakwjechalem do wroclawia to lepiej bylo wlaczyc normalne radio...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie nic nie trzesie, a NCDR tez ma tendencje do przeskakiwania.

No i to denerwujace wyrzucanie plyt CDR i generalnie wolne ich rozpoznawanie.

Za to zmieniarka juz duzo lepiej. Szybko rozpoznaje i prawie nie przeskakuje.

Dlatego muzyki zdecydowanie lepiej sluchac na zmieniarce.

W Zafirach jak juz napisano fabrycznie zmieniarke montuje sie pod fotelem pasazera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie nic nie trzesie, a NCDR tez ma tendencje do przeskakiwania.

No i to denerwujace wyrzucanie plyt CDR i generalnie wolne ich rozpoznawanie.

Za to zmieniarka juz duzo lepiej. Szybko rozpoznaje i prawie nie przeskakuje.

Dlatego muzyki zdecydowanie lepiej sluchac na zmieniarce.

W Zafirach jak juz napisano fabrycznie zmieniarke montuje sie pod fotelem pasazera.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. No więc, szukam zmieniarki do kupienia... :oops:

 

Pozdro,

Bunny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A nie lepiej wymienis radio na jakies z obsluga mp3. W zafirce mam pionieerka i jest super i sterowanko przy kierownicy tez dziala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A nie lepiej wymienis radio na jakies z obsluga mp3. W zafirce mam pionieerka i jest super i sterowanko przy kierownicy tez dziala.

A co z komputerem, co ze współpracą z CID'em, co z navi? Jak to będzie działać? Miałeś NCDR1100 i wymieniłeś? To chyba nie takie proste zadanie, co?

 

Bunny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A nie lepiej wymienis radio na jakies z obsluga mp3. W zafirce mam pionieerka i jest super i sterowanko przy kierownicy tez dziala.

Ale wtedy stracisz nawigacje (to akurat najmniejszy problem, bo nie ma Polski),

genialne radio, kolorowy wyswietlacz i bardzo dobrze opracowany modul komputera

pokladowego. Zadne inne radio tego nie zastapi. Kiedys gdzies czytalem, ze

jest jakas mozliwosc podpiecia zmieniarki z MP3 formy Sony, ale interfejs jest

dosc drogi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A nie lepiej wymienis radio na jakies z obsluga mp3. W zafirce mam pionieerka i jest super i sterowanko przy kierownicy tez dziala.

Ale wtedy stracisz nawigacje (to akurat najmniejszy problem, bo nie ma Polski),

genialne radio, kolorowy wyswietlacz i bardzo dobrze opracowany modul komputera

pokladowego. Zadne inne radio tego nie zastapi. Kiedys gdzies czytalem, ze

jest jakas mozliwosc podpiecia zmieniarki z MP3 formy Sony, ale interfejs jest

dosc drogi.

Zadam jeszcze pytanie dodatkowe - czy we wszystkich Zafirach jest pod przednim siedzeniem, może pod tapicerką, wyprowadzone podłączenie do zmieniarki, czy trzeba kombinować samemu? Nie chciał bym kupić zmieniarki a potem mieć problem z jej podłączeniem.

 

Bunny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności