Skocz do zawartości

Jaki najlepiej olej do TIGRY?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, no wlasnie jakim najlepiej bylo bylo by zalac silnik w mojej tigrze? (1,4) 70 tyś.przejechane (samochód z Majorki) dzis podnioslem maske i okazlao sie ze jezdze na oleju juz 12 tys km.troche za duzo ??? mam zalany mobil super S 10W, Ale nie mam jakos zaufania do tego oleju,w poprzednich samochodzie po zalaniu silnika tym olejejm zaczelo mi cos pukac i stukac, po wymianie na zwykły LOTOS 10W, ustapilo. Ale do TIGI nie chce lac po prostu lotosa..Na jakich olejach wy jezdzicie? Czekam na odpowiedzi :wesoly:) aha i czy w Oplu przy hydraulicznych popychaczach, ma jakies kolosalne znaczenie zuzycie oleju (czas pracy) na prace silnika??dzieki.pozdro

 

 

 

Proszę nie używać Caps Lock'a, za to informuję, że istnieje na kalwiaturze spacja i namawiam do jej stosowania/Niedźwiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja do mojej Tigi wlałem Castrol 10W40 półsyntetyk(tyle ze z beczki). Nie sprawdzałem jeszcze jak duzo bierze. Przy wymianie na ten wlasnie olej gosc stwierdzil ze czarny strasznie i dawno nie wymieniany ale trzyma ładnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie miałem okazji testować oleju z Orlenu, ale słyszałem od pewnego gościa że jak wlał właśnie Orlenowski olej to ujechał raptem 30 km i silnik wysiadł. Nie wiem co dokładnie się stało, ale mówił, że po płukaniu i zalaniu Castrolem wszystko było ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie zjawisko z tymi 30 km. :) Przecież nawet najgorszy przepalony olej po zalaniu do sinika pozwoli przejechać więcej niż 30 km. Ale po świecie krążą różne historie ??? . Nie obraź się Loozack ale taką opowieść wkładam między bajki. No chyba ze trafiła sie gościowi jakaś zanieczyszczona bańka oleju. Taka możliwość istnieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafaln1, Nie obrażam się... zaznaczyłem wyraźnie że tylko słyszałem taką opinię. Może faktycznie trafiło się gościowi kupić jakąś zanieczyszczoną bańkę.

 

A może jest na forum ktoś kto ma wlanego orlenowskiego? Może się wypowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tylko nie ORLEN

Możesz uzasadnić? Chętnie dowiem się dlaczego nie stosować Orlenu.

Mam do czynienia z pompami próżniowymi, w których uszczelniaczem jest olej. Kiedy laliśmi OREN (10W-40) olej po paru dniach pracy stawał się czarny, mętny i od tego wydajność pompy spadała. Kiedy przeszliśmy na LOTOS można zaobserwować, że oliwka po okresie 4-5 mies. eksploatacji jest jasna i klarowna. Nie spada też wydajność maszyny.

Wiem, że pompa próżniowa to nie to samo co silnik samochodu, ale jeżeli przy temp. pracy ok.80 st. i bez czynników spalania z olejem dzieją się takie rzeczy, to co dopiero w motorku??

 

Dokładnie widać co się dzieje z olejem, bo są okienka rewizyjne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

witam jestem tutaj nowy mysle ze najlepszym olejem byl by mobil1 lub castrol gdy uczylem sie za mechanika w serwisie opla to lalismy tylko mobila podobno najlepszy[bo niemicki]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności