Skocz do zawartości

Wydajność klimatyzacji - Meriva


Rekomendowane odpowiedzi

Gość meriva2003

Witam. Mam pytanie odnośnie odgrzybiania klimatyzacji w Oplu Merivie 1.7 CDTi. Osoba, która to robiła wyciągnęła wcześniej filtr kabinowy. Dobrała się do niego pod maską, wcześniej demontując plastikową osłonę pod szybą. Czy to w ten sposób wymienia się filtr kabinowy? Doszły mnie słuchy, że można dojść do niego od wewnątrz, od strony schowka.

Sam proces odgrzybiania polegał na 'pryśnięciu' płynem w miejsce gdzie wcześniej był filtr. Czy to jest prawidłowo zrobione odgrzybianie?

Gdy temperatura na dworze wynosi ok 31*C z nawiewów leci chłodne lecz nie lodowate powietrze (włączony obieg wew, nawiew na 4 poziom). W Oplu Astrze na 4 poziomie nawiewu powietrze leci dużo bardziej zimne. Czy to klimatyzacja w Merivie jest mniej wydajna? Dodam, że została ona wcześniej również 'nabita'. Brakowało 30gr czynnika (przez 2 lata tyle ubyło). Osobiście wierze w to że nabili tylko tyle bo za każde dodatkowe gramy biorą opłatę o a tu na ich nieszczęście zmieścili się w 30gr.

Reasumując:

- czy filtr kabinowy został dobrze wymieniony?

- czy odgrzybianie zostało prawidłowo zrobione?

- czy przy temp 30*C na dworze nie mam co oczekiwać lodu z nawiewu?

 

P.S

Maszyna do nabijania została podłączona tylko w jednym miejscu, jednym wężem. Gdy kiedyś robiłem to w innym punkcie maszyna została podłączona w dwóch miejscach układu, dwoma wężami. Czy to jakieś oszustwo czy jak?

 

Dodatkowo po przejechaniu jakis 5km nic pod maską się nie skrapla? Nie mam osłony silnika więc wszystko powinno lecieć na ziemie.

Edytowane przez meriva2003

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romantyr

 

 

Osoba, która to robiła wyciągnęła wcześniej filtr kabinowy. Dobrała się do niego pod maską, wcześniej demontując plastikową osłonę pod szybą. Czy to w ten sposób wymienia się filtr kabinowy?
Tak Kolego.

 

- czy filtr kabinowy został dobrze wymieniony?
Tak.

 

- czy przy temp 30*C na dworze nie mam co oczekiwać lodu z nawiewu?
Ja też tak mam w mojej Mery.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dodatkowo po przejechaniu jakis 5km nic pod maską się nie skrapla? Nie mam osłony silnika więc wszystko powinno lecieć na ziemie.
Może 5 km to zbyt mało :gwizd:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorzyk

Aj tam ,też tak mam rok temu robiony całkowity przegląd z wymianą chłodnicy włącznie,nabita ,odgrzybiona -działa dobrze.

Jednak gdy temperatura na zewnątrz przekracza 30 st rewelacji wewnątrz niema,niby leci zimne ale do schłodzenia środka potrzeba parę minut,szczególnie jak auto stało wcześniej na słońcu i się nagrzało.

Podsumowując u mnie klima działa bez zarzutów do ok. 28 st na zewnątrz.

Mam też wrażenie że klima działa lepiej jeśli odpalam auto już z włączoną klimą ale to już chyba moja wyobraźnia. :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jednak gdy temperatura na zewnątrz przekracza 30 st rewelacji wewnątrz niema,niby leci zimne ale do schłodzenia środka potrzeba parę minut,szczególnie jak auto stało wcześniej na słońcu i się nagrzało. Podsumowując u mnie klima działa bez zarzutów do ok. 28 st na zewnątrz.
Zgadam się z Tobą Kolego(czyli wsz.tak jak w mojej Mery).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja Meriva to pierwsze autko z klimą, dlatego nie orientuje się jak bardzo ma ona chłodzić. Jaka powinna być mniej więcej różnica temperatur pomiędzy wnętrzem kabiny a na zewnątrz samochodu? A ile macie na wylocie z kratek nawiewu stopni?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś mierzyłem to miałem koło 11*C.

Generalnie rzeczywiście nie ma szału. Jak ma schłodzić auto stojące na słońcu to temp się obniża powoli. Db działa jak wyjeżdżam z zimnego garażu i ma tylko utrzymać niską temperaturę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość meriva2003

A czy po odgrzybianiu w warsztacie mozna/warto zrobić jeszcze odgrzybianie samemu? Chodzi mi o kupno takiego środka w sprayu co sie puszcza przy włączonej klimie, na obiegu wewnętrznym żeby oczyści cały układ wentylacyjny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czy po odgrzybianiu w warsztacie mozna/warto zrobić jeszcze odgrzybianie samemu? Chodzi mi o kupno takiego środka w sprayu co sie puszcza przy włączonej klimie, na obiegu wewnętrznym żeby oczyści cały układ wentylacyjny.
Poszperaj w ''necie'',na pewno coś znajdziesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności