Skocz do zawartości

Podświetlenie wyświetlacza radia


Gość ssn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kto mi pomoże, jaki kabel należy odpiąć od wtyczki wyświetlacza radia, aby podświetlenie zawsze działało tak jak w pozycji wyłączonych świateł mijania (pełnym światłem). Mimo wymiany żaróweczek w słoneczny dzień praktycznie nie widać co na nim się wyświetla.

Mam wyświetlacz TID a przewody jak na zdjęciu: http://esmietnik.pl/sintratid1.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już pisałem który kabel trzeba przeciąć ale nie pamiętam gdzie, Szybciej będzie mi sprawdzić u siebie który mam przecięty.

Inna sprawa o której kiedyś nie wiedziałem to że żaróweczki powinny być 2W a najpopularniejsze są 1.2W.

 

edit

Czarny z szarym paskiem przy wtyczce wyświetlacza, dla pewności natnij delikatnie izolacje i sprawdź czy po włączeniu świateł pojawi się na nim napięcie.

Edytowane przez Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, przy okazji szukając informacji na ten temat w historii Twoich postów, natrafiłem na bardzo ciekawy temat wykorzystania przekaźników w celu poprawienia jakości świecenia reflektorów. Myślę, że także z tego skorzystam. Jeszcze raz dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki naprawdę warto założyć i nie jest to skomplikowane. Jak będziesz miał ewentualne pytania odnośnie przekaźników to dopytaj w tamtym temacie.

 

Tamten temat jest trochę długi więc dla ułatwienia link do postu uproszczonym z schematem http://forum.opel24.com/topic/16234-swiatla-w-sintrze/?p=515974

Edytowane przez Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Można odciąć przy radiu.

Nie trzeba przy wyświetlaczu.

 

Chyba niebieski był. Ten co niby idzie na wzmacniacz antenowy. Ale w sintrze nie ma wzmacniacza.

 

 

Zanim zaczniesz się bawić z lampami i przekaznikami sprawdź miernikiem co wchodzi do świateł.

I podaj odczyt. Wtedy będziemy rozmawiać dalej.

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wzmacniacz jest - sam zakładałem :-D

 

Co do przekaźników to nikt nie pisał że po założeniu nie ma różnicy, ale z ciekawości można zmierzyć.

Ale nie o tym temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Kacper - ktoś pisał że miał spadek na jednej lampie.

Nie wiem czemu.

 

No i auto ktore już mieliśmy robić.

A tam niespodzianka. Przekaznik już jest.

Wiec tylko polerke kloszy.

Ale nie o tym temat. ;)

 

O wzmacniaczu też nie, ale dał coś? Ja zmienilem radio i wszystko dobrze. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyświetlaczu kombinowałem też z diodami. Najlepszym rozwiązaniem okazały się dwie diody SMD ustawione plecami do siebie i rezystorek pomiędzy nimi.

 

ps

U mnie na oryginalnej szybie odbiór był jeszcze jako tako. po zmianie już było trochę gorzej. lekarstwem okazał się wzmacniacz antenowy wpięty zaraz za radiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności