Skocz do zawartości

Muszę dołożyć kabelki do wiązki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów!

Muszę dołożyć do wiązki idącej z komputera silnika do wnętrza kabiny dwa kabelki.

O ile w komorze silnika jest dość przestronnie i dość łatwo dołożyć te przewody to w kabinie nie potrafię znaleźć sposobu na rozebranie tej "plastikowej łamigłówki" by dostać się w miejsce gdzie przechodzi właściwa wiązka do wnętrza.

Zdemontowałem zegary, puszkę bezpieczników, osłonę pod kierownicą i nie bardzo wiem jak dalej demontować i co demontować?

Przejrzałem dokładnie właściwą książkę z serii Sam naprawiam i niestety nie znalazłem podpowiedzi. Na Forum też brak odnośnych porad, tak więc, jeśli któryś z Kolegów wiedział co i jak zdemontować byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedzi, sugestie.

ya.cek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości to po co prowadzisz te dodatkowe kable??wiązka z silnika idzie w puszkę w komorze ,póżniej puszka głęboko w podszybiu po lewe stronie auta,następnie pod nogami kierowcy w kabinie est złącze na dwie kości X o ile dobrze pamiętam to tak w teleraficznym skrócie idzie kabloteka w Merry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek jest potrzebny do przeprowadzenia sygnału z kompa silnika do BC w celu ustalania spalania chwilowego.

Jak przechodzi wiązka - to wiem z diagramu, problem w tym jak zdemontować elementy by dostać się do niej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

A dlaczego chcesz na siłę dostać się do niej ?

Nie możesz puścić tego w innym miejscu ?

To chyba latarni rozsądne wyjście...

 

Tego auta nie rozbieralem, ale w innych trzeba byl zdjąć calutką deskę rozdzielczą.

Możliwe, że tu też.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pisałem już ze pod nogami kierowcy masz zaślepkę tych kostek do kabiny ,demonujesz tylko dolne plasiki i zadnej deski rwać nie trzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolego za sugestie, w sobotę podejście drugie, muszę i znajdę to przejście. Oglądałem dokładnie zdemontowaną całą konsolę plastikową.

Razem z Twoimi sugestiami powinno się udać, Jeszcze raz dzięki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy pewny jesteś, że musisz te kable poprowadzić?? Ja dziś uruchomiłem spalanie w mojej Mery i żadnych kabli nie prowadziłem. Wszystko mi ogarnął gościu z www.ielektro.net. Wysłałem mu radio z gidem, wróciło plug&play i wszystko działa - spalanie średnie, chwilowe, zasięg na baku itp. Zadzwoń i dowiesz się wszystkiego.
Mało tego widzę, ze jesteś z Sosnowca, ten gościu z linka też, także powodzenia w modach.

Edytowane przez bania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc: kabelek dołożony, przeszliśmy wzdłuż wiązki od wtyczki do przegrody pierwszej (tej z długą uszczelką). Później kabel wszedł do prostokątnej puszki z przekaźnikami zabezpieczonej trzema torx-ami, następnie pod przekaźnikami do kabiny gdzie wzdłuż wiązki do wyświetlacza. Opis dość krótki lecz roboty w jasną cholerę, demontaż wycieraczek i podszybia, całej serii osłon pod kierownicą, licznika. Ustrojstwo działa, pokazuje to co ma pokazywać.

Dziękuję Kolegom za sugestie, które naprowadziły mnie na właściwą drogę wejścia kabelka do kabiny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cinek_14

Kolego ya.cek gdzie się wypinałeś w wiązkę przy BC oraz w który pin w wyświetlaczu ponieważ ja wymieniałem standardowego TID na GID dokładałem parę kabli bo nie miałem zużycia zasięgu itp pozostało mi tylko do zrobienia spalanie chwilowe, a z tego co widzę udało Ci się to zrobić. Możesz podać jakąś instrukcję który to kabel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dołożyć kabelek pomiędzy pinem 16 wtyczki od wyświetlacza a pinem 47 wtyczki od ECU (jak stoisz przed autem to jest to druga wtyczka w kolejności wiązka kabli z tej wtyczki wychodzi w prawo ).W obydwóch wtyczkach piny są opisane.

W przypadku auta Jacka tylko ten kabelek musieliśmy dołożyc.Reszta okablowania była dociągnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności