Skocz do zawartości

Opel Kadett 1.8E Automat z LPG - niezidentyfikwana część


Gość paul_pivo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paul_pivo

Panowie pod linkiem w folderze Kadett 2 jest miejsce skąd wymontowano to ustrojstwo. Wygląda trochę jak czujnik położenia przepustnicy. Może teraz się Wam Panowie uda...

 

https://www.dropbox.com/sh/1s9svn9q9xcgl0a/AABzm7CnhqstvWadaV8ElZu3a/Kadett%202


Na stronie 97 "Kadett E sam naprawiam" znalazłem widok gaźnika. To u mnie wygląda jak cześć nr 26 z Rys. 2.87 (odcinający zawór elektromagnetyczny), lub część nr 9 z Rys. 2,86 (pompka przyspieszenia). Tylko u mnie cały gaźnik inaczej wygląda niż tutaj (może dlatego, że automat). Nie jest to ani Weber 32, ani SOLEX 35.

 

Chłopaki, wiecie już co to za część?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to rozjaśni: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8722312#8722312

Sugeruję sprawdzić jaki masz model gaźnika i poszukać drugiego na części albo już konkretnie pod niego tego silniczka w Intercars na przykład

Edytowane przez papieju

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paul_pivo

A byłby ktoś w stanie wywnioskować co to za model gaźnika? Jak podam nr VIN? Albo może w automatach z tego roku był tylko jeden?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gaźniku masz na 100% wybitego producenta i model. Może być Pierburg, wygląda podobnie do wątku z elektrody. Chłopie, trochę własnej inwencji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paul_pivo

Dzięki za rady, te bardziej lub mniej trafne:)

 

 

Chłopie, trochę własnej inwencji.

 

Jakbym miał samochód koło siebie, to by tego problemu nie było. On stoi 30km ode mnie i wole się zapytać o gaźnik, niż z każdym pytaniem dymać pod niego żeby go oglądnąć. Mądre tu chłopaki jesteście - to pogadam z Wami. Tylko bardzo proszę o jakieś konkrety merytoryczne, skoro jesteśmy na forum specjalistycznym. Szkolenie z umiejętności miękkich sobie zorganizuje w innym terminie.


OK, wiem już to, że moja część to "nastawnik przesłony powietrza" w gaźniku. Czy ktoś ma informacje gdzie można ją dostać (Stacjonarnie w małopolsce, lub wysyłkowo cały świat). Kilka szrotów objechałem, słabe efekty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

On stoi 30km ode mnie i wole się zapytać o gaźnik, niż z każdym pytaniem dymać pod niego żeby go oglądnąć

30km to nie 3000, można śmignąć. Spisać model gaźnika i będzie milion razy szybciej szukać, jak nie w Polsce, to na ebay.de albo forach niemieckich. W PL o nowym zapomnij raczej, Intercars nie ma za wiele gratów do tego modelu jeśli chodzi o zasilanie silnika. Po prostu, model gaźnika to klucz, zwłaszcza że jest inny niż w dostępnych manualach.

 

 

Szkolenie z umiejętności miękkich sobie zorganizuje w innym terminie

Nie bierze tego do siebie, ale bujasz się z tym już 3 tygodnie, tak jakby te 30km było za granicą gdzie bez wizy i miliona podań ani rusz. Na rowerze bym śmignął jak sprawa ważna i pilna, godzinka jazdy a i dla zdrowia lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności