Skocz do zawartości

Ile robicie rocznie kilometrów?


Gość raziel88ck

Rekomendowane odpowiedzi

Gość raziel88ck

Witam. Zawsze mnie zastanawiało ile kilometrów ludzie robią w swoich autkach. Ja dla odmiany śmiesznie mało, aż trudno uwierzyć, bo 3 tysiące rocznie. Tyle mi przynajmniej wychodzi. Z kolei tata mój robił około 10-15 tysięcy. A pierwszy właściciel? Zapewne więcej. Myślę, że przedział 20-30 tysięcy był jak najbardziej realny w jego przypadku.

 

W przypadku Forda, tata przez rok zrobi 8 tysięcy, ale dlatego że częściowo jeździł jeszcze Oplem. Z kolei pierwsza właścicielka robiła średnio 17 tysiaków.

Edytowane przez raziel88ck

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podobnie .. powyżej 30kkm ale raczej mieszczę się w 35kkm; jak robisz 3 tyś rocznie .. jeżeli mieszkasz w miescie to lepiej sprzedaj samochód, bo nieopłaca Ci się go utrzymywac i ponosic kosztów, z tego co pamietam, kiedyś czytałem jakis artykuł w którym ktos wyliczał że jezeli ktoś jeździ poniżej 8 kkm to lepiej jeździć taksówkami .. ciekawe czy to prawda ..??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raziel88ck

Myślę, że po wakacjach mogę robić większe przebiegi. Wszystko zależy od sytuacji, ale póki co to tyle mi wychodzi. Mieszkam w mieście, ale czasem się przydaje, a taksówka to nie to samo, bo tylko podwiezie pod miejsce i koniec.

 

Myślę, że jakby auto się psuło często, to owszem, taniej by mi taksówką wyszło, ale tak to raczej nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Mery rocznie ''przebiega''około 5-7 tys.km.Ale to zasługa głównie skutera :rotfl: (jeżdżę nim do pracy od kwietnia do pażdiernika)jak aura na to pozwala :hyhy: .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Pierwsze auto 5tyś.

Drugie auto 2tyś.

Trzecie auto 10tyś.

 

Rower 1,5kilometra na trzy podejścia. ;) w tym roku chcę pobić ten wynik. Ale jeszcze kółek nie napompowalem. :/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398
jeżeli mieszkasz w miescie to lepiej sprzedaj samochód, bo nieopłaca Ci się go utrzymywac i ponosic kosztów,

Znam całkiem sporo ludzi 'z miasta', którzy niezależnie od pogody i pory roku codziennie dojeżdżają swoim samochodem do pracy po całe 2km:)

"Rekordziści" to nawet 500-600metrów z osiedla mieszkaniowego obok.

I jakby nie schody i za wąskie drzwi to pewnie wjechaliby do środka :rotfl: , mimo, że dosłownie 40-50metrów dalej jest duży służbowy parking z zawsze wolnymi miejscami.

Widać niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez samochodu i w polskich warunkach (wbrew obiegowej opinii) nie każde kombi z silnikiem Diesla wykręca Bóg wie jakie przebiegi.... wręcz odwrotnie, niektóre mają okazję dobrze się rozgrzać od święta.

Edytowane przez leszek 398

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa auta Astra H - żona dojazdy do pracy + normalne użytkowanie, wyjazdy, zakupy itp 10 lipca mija rok od zakupu i zrobiony przelot 38kkm

Vectra B - moje dojazdy do pracy + wyjazdy z przyczepką itp ok 20-25kkm rocznie

 

A mój rekord to 97kkm w 14 miesięcy (kilka lat temu Honda Civic)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności