Skocz do zawartości

Egr po raz kolejny


Gość pchorek

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie

bardzo przosze aby temat nie został od razu zamknięty ... jak ten http://forum.opel24.com/topic/68243-zawor-egr-permanenty-blad/

temat tradycyjny błąd EGR - kod P 400 i na kompie i metodą gaz - hamulec

zwór czyszczony błąd skasowany pomogo na jakieś 10 km. Dziś po ruszenie ze skrzyżowania 1... 2 i ostre szarpnięcie nie wiem czy zaświecił sie jakis bląd bo niestty ciągle wali mi po oczach EGR. Auto straciło moc obroty tylko do około 3 tys dale nie miało ochoty, odczucie jka by padło turbo. Docjechałem do domu przewdy, przewodziki sprawdzone nic nie spało. Zgasiłem auto odpalone ponownie po 30 sek już jezdzi normalnie. Jedno z drugim ma coś wspólnego tzn bład egr i utrata mocy?

Nie wiem tylko jak sprawdzić przepływomierz paliwa - o tym też było w innym poście, że błąd P 400 może być z tym związany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wielokrotnie wałkowany na forum. Miałem podobne objawy z tym szarpaniem. Uszkodzona cewka EGR i mega syf w kolektorze ssącym łącznie z EGR. Wszystko wyczyszczone, EGR zamknięty mechanicznie. Błąd został bo wiadomo, że komputer i tak wyłapie i check się zaświeci. Wszystkie objawy ustały poza świecącą się kontrolką check. Z tym odcieciem mocy, to sprawdź czujnik ciśnienia w kolektorze, bo przy takim syfie na 99% on jest uwalony cały w sadzy. Robota na 10minut, dosłownie jedna kostka do odpięcia i jedna śrubka do wykręcenia. Preparat do czyszczenia np.: gaźników i złożenie wszystkiego w odwrotnej kolejności.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie to nie naprawa, widocznie padnięta cewka, żadne pucowanie w tym wypadku nie pomoże :(

Sprawdz dolot i ww rurkę coby nie wyglądała jak wnętrze komina z elektrociepłowni ;)

Tak, uwalony EGR powoduje spadek mocy.

Zostaje zaślepienie i jeżdżenie z kontrolką jak kolega michalck lub wyprogramuj i zapomnij o problemie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem polega na tym ,że do chwili tego szarpniecia mocy nie ubywało, a obecnei też tego nei czuje. Ta wygieta rurka nie była szczyszczona na 100% był pucowany tylko sam EGR i jak znam mechników to nikomu sie nie chciało siegac głęboko. fachowiec który wykonała czyszczenie uparcie twierdził, że jak na błąd EGR to zawór był bardzo czysty wiec zosaja tak narawdę wróżba czy cały EGR do wymiany czy cewka. Najchtniej bym go wyprogramował ale w okolicach gdzie mieszkam nie znalazłem nikogo kto by potrafił to zrobić.


do michalck niestety mam auto od niedawna i nie wiem gdzie jest umieszczony czujnik ciśnienia w kolektorze - chętnie sie tym pobawie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis: http://forum.opel24.com/topic/66319-odlaczony-elektrozawor-egr-brak-bledow-czyszczenie-czujnika-oraz-zaworu-turbiny-przy-aucie-z-kluczykiem/
U mnie szarpanie się nasilało, diagnoza: uszkodzona cewka EGR, odłącz EGR i zobacz jak się auto będzie zachowywać.

Kwestia czy mechanik czyścił tylko część elektryczną EGR-u z trzpieniem czy cały EGR bo to jest różnica, pewnie tylko samą część górną, jak w moim przypadku. Części mechanicznej czyli dolnej raczej się nie wymienia tylko czyści, wymienia lub czyści się górę czyli cewkę EGR z trzpieniem.

Mojemu byłemu mechanikowi się poprostu niechciało.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje za linka - czujnik jeden i drugi wyczyszczony. W merivce troche głębiej schowany ale udało sie i jak narazie nic złego sie nie dzieje. Egr byl czyszczony pewnie tylko od gory koszt całej operacji 100 zł wiec pewnie sie nie wysilił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności