Skocz do zawartości

NIerówna paca silnika po naprawie rozrządu -Corsa C


Gość slawek7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Po wymianie łańcucha i kół rozrządu cos dziwnego zaczęło sie dziać z silnikiem. Zaczął pracować nierówno na wolnych obrotach. Mocy mu nie brakuje a powiedziałbym że wręcz przybyło po naprawie rozrządu, ale na wolnych obrotach co jakiś czas nim bujnie, tak po telepie.

Wszystkie czujniki sprawdzone, świece nowe, DIS sprawdzony (podmianka na inny).

Co ciekawe jak sprawdza się ustawienie rozrządu na przymiarach to pasują idealnie, nie za bardzo jest się do czego tu przyczepić. Ale ta paca na wolnych jest uciążliwa.

 

Spotkał się ktoś z czymś podobnym, może ktos z Was wymieniał rozrząd?

 

Tu jest mniej więcej jak pracuje. Ta biała pokrywka położna na silnik jest po to aby to w ogóle zaobserwować, bez niej nic nie widać i słychać, gdzieś to ginęło przy przetwarzaniu cyfrowym filmu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz robiłeś adaptacje? Pyram dlatego ze mam

zle doświadczenie z adaptowaniem przepustnicy. Kiedys jak to zrobilem to obroty silnika jak scodzily w dół zatrzymywaly się na 1500 zanim zeszly do jałowych. Ale fakt nagar jest na przepustnicy. Tylko dlaczego to wyszlo zaraz po rozrządzie?

A wymieniales kiedys rozrzad z kolami zebatymi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem adaptację odpinając akumulator na 15 minut , a potem odpalałem silnik i zostawiłem go tak , aż do momentu załaczenia wentylatora chłodnicy . Oczywiście silnik na biegu jałowym bez jakiegokolwiek wciskania pedału gazu . Wszystko było ok .

Rozrząd wymieniałem ale bez kół zebatych i też nie było problemu .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś zobaczyłem i mam zagwozdkę. To małe koło zębate rozrządu jak trzymałem w ręku wydawało się że jest bez znaczenia którą stroną do przodu a która do tyłu. A na tej stronie wg nich chyba jest róznica.

Sam już nie wiem.

http://workshop-manuals.com/vauxhall/corsa-c/j__engine_and_engine_aggregates/dohc_petrol_engine/description_and_operation/engine_timing_z_10_xep_z_12_xe_and_z_14_xep/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego rysunku widać iż z jednej strony jest ono wypukłe a drugiej wklęśnięte.

Jak coś ma dwie strony to raczej musi to mieć znaczenie.

Odwrotne zamontowanie, spowoduje iż łańcuch nie będzie szedł w prostej linii z resztą kółek.... i raczej na pewno powinno mieć to wpływ na pracę.


hm... chyba że nie o to ci chodziło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teoria. Może to na tym rys wygląda jak wypukłe/wklęśnięte ale jak było montowane to miałem to w ręku i było idealnie płaskie. Jedyna różnica to napisy (numery) na jednej stronie. Nie było czegoś takiego jak w niektórych uszczelkach że tą stroną do przodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze na twoim miejscu dla spokoju oblukała poduszkę pod silnikiem.


o ile jesteś pewien poprawnego ustawienia rozrządu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poduszki to coś w tym może być, ponieważ podczas podwieszania silnika dostała trochę wycisku.

A z drugiej strony tak sie zastanawiam co poduszka może mieć wspólnego z nieregularna pracą. Jeśli chcesz zrobić eksperyment to zdejmij lekko u siebie wężyk do zaworu odpowietrzania par paliwa ze zbiornika (tylko nie do końca tak aby lekko zasysał powietrze) i zobaczysz jak silnik pracuje. Ja właśnie mam coś takiego (u mnie węzki sa szczelne jakby co)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ja tego nie dokonam ... nie mam Corsy... mało tego moje auta stoją u mechanika :D

 

Poduszka to taki dziwny element auta który potrafi narobić więcej bigosu niż ci się wydaje.... oczywiście chodzi mi tylko o wrażenia audiowizualne z pracy auta.

Podłóż brechę w miejscu poduszki i unieś lekko silnik. Zobaczysz czy jest jakakolwiek reakcja. Nic cię to nie będzie kosztowało. No może browar dla natchnienia ;)

Tym bardziej skoro silnik był z niej ruszany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności