Skocz do zawartości

Corsa bierze olej.


Gość rafalJG

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Corsa C, 1.2 16V, przez pierwsze 5 lat (mam ją 11 lat - od nowości) nie brała oleju. Teraz bierze ok. 2 l na 10 tys. km. Przebieg to nieco pow. 100 tys. - jeżdżę gł. w mieście, na krótkich trasach. Silnik suchy, bez wycieków. Zastanawiam się, czy nie przejść na olej 10W40 GM. Do tej pory jeżdżę cały czas na 5W30 GM. W Ibizie mojej dziewczyny zmiana syntetyku na półsyntetyk pomogła. Ktoś może próbował takiego rozwiązania?

Edytowane przez rafalJG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na 1 tys km spala 0,2 l oleju , a to nie jest jeszcze tragedia w przypadku silnika ecotec . Norma opla mówi o 0,7 l na 1 tys km . Jesli Ci to przeszkadza zmień na półsyntetyk , choć ja bym dolewał i jeździł .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romantyr

 

 

Czyli na 1 tys km spala 0,2 l oleju , a to nie jest jeszcze tragedia w przypadku silnika ecotec
Dokładnie tak.Kolega ''marco84''ma rację.Te silniki ''lubią''olej,ale z Twoim nie jest jeszcze tragedia.Możesz zawsze przejść na semi lub nawet mineral i obserwować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przejść na semi lub nawet mineral

 

Zdecydowanie odradzam przechodzenie na mineralny.

Spalaniu rzędu 0,2l/1000km jest wartością bardzo niewielką i szkoda silnika na minerał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romantyr

 

 

Zdecydowanie odradzam przechodzenie na mineralny.

 

Ten silnik nie może pracować na oleju mineralnym .

Znam kilku użytkowników opli z takim''motorem''leją mineralny i jeżdżą niczym się nie przejmując.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności