Skocz do zawartości

ZAKUP ZAFIRY - pytanie dot. silnika 1,8 - 140 i 120 KM


Gość krystian78

Rekomendowane odpowiedzi

To co jest oferowane to nie zafira B tylko ZAFIRA FAMILY - i z tego właśnie powodu jest ta niejasnośc. Dlatego chciałem link do strony

 

Zafirę B tak jak koledzy piszą już nie produkują a w jej miejsce jest właśnie ZAFIRA FAMILY

 

 

Dlatego uważam, żę kolega- autor tematu nie powinien obrażać nikogo i prześmiewco nazywać znacami bo dokładnie to sam żle napisał co chce kupić

 

A napisał

 

 

Przymierzam się do zakupu auta - Zafira B

Edytowane przez przemty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystian78

 

żeby nie siać fermentu, pokaż stronę gdzie wyczytałeś iż z tymi dwoma silnikami można kupić nową z salonuzafirę B

 

I bedzie wszystko jasne, bo narazie to jest tylko słowo przeciw słowu

a proszę:

 

oerty dielerów

- http://otomoto.pl/opel-zafira-family-1-8-okazja-C34107106.html

- http://otomoto.pl/opel-zafira-C34107486.html

 

i najawzniejsze:

oficjalny cennik ze strony opla

http://www.opel.pl/content/dam/Opel/Europe/poland/hq/pl/14_Local_Assets/pricelist/PR_14_MY_14/zafira_f/cennik_zafira_family_rp14_14B_01.pdf

 

tak jak pisałem... auto 140 konne widziałem i jeździłem nim.

Pytam, czy ktos wie coś na temat 120 KM?

ma taki sam moment obrotowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał_79

Czyli linkami potwierdziłeś mój wcześniejszy wpis.

 

To nie Zafira B tylko Zafira Family !

Niestety ale zafira B dalej jest produkowana a zmiana nazwy to taka kosmetyka.

 

"Opel Zafira B – druga generacja kompaktowego minivana produkowana w niemieckim Bochum oraz w okresie od 12 września 2005 do 19 lipca 2010 roku w polskiej fabryce w Gliwicach, gdzie wyprodukowano 459 549 egzemplarzy. W lutym 2008 roku auto przeszło facelifting polegający na zmianie reflektorów przednich oraz tylnych. Po wprowadzeniu w 2012 roku kolejnej generacji modelu, Zafira B pozostaje w sprzedaży bez większych zmian. Aby rozróżnić jednak obie generacje, starszy model nosi nazwę "Zafira Family", co akcentuje jej bardziej spokojny, rodzinny charakter ."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystian78

Po kilku odpowiedziach typu - NIE MA.

Wyraźnie napisałem że chodzi mi o samochód NOWY (!) - post 5

 

A skoro część użytkowników tego forum - pisze chyba tylko, żeby pisać (i nie spradza dokładnie o czym jest temat) - no to nie moja wina.

 

Wyraźnie napisałem że chodzi mi o samochód NOWY (!) - post 5

więc chyba tym wpisem wyjaśniłem, co chę kupić!

 

W każdym razie - moim celem jest się dowiedzieć co to jest za silnik, a nie bawić się czy zafira B to famili czy też B.

A na tym forum proszę o radę dotyczącą silnika, a nie typu - "Nie ma takiego"

Edytowane przez krystian78

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej.

Odświeżam temat.

 

Czy ktoś zna slnik 1,8 120KM?

Czy ma zmienne fazy rozrządu?

A może ktoś coś wie nt. spalania w stosunku do 1,8 140KM?

 

 

Ponoć (informacja z jednego salonu Opla) - silnik 120KM, w przeciwieństwie do 140KM, nie ma faz zmiennych.

 

Dla mnie jest to ważna informacja - bo wybierając 120 KM pozbyłbym się jednego z problemów silnika 140 KM (oczywiście pod warunkiem, że silnik 120KM rzeczywiscie nie ma zmiennych faz).

 

Moje pytanie dotyczące porównania silników wynika też z faktu, że autem 140KM miałem mozliwość odbyć jazdę testową. 120KM niestety nie prowadziłem.

 

pozdrawiam

 

 

Edytowałem i scaliłem dwa posty a zbędna część dyskusji powędrowała do kosza - proszę o konkretne odpowiedzi.

bad

Edytowane przez bad
bad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności