Skocz do zawartości

Corsa b 1.2 16v x12xe Brak mocy...


Gość zwiru3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jeżdżę moją Corsą jakieś pięć lat i praktycznie zawsze był problem z mocą,szarpaniem przy ruszaniu,dziurą przy dodawaniu gazu na biegu jałowym miedzy 1200 a 2200 obrotów.Wymieniony przepływomierz,świece,czujnik położenia wału(oryginał).Egr czyszczony kilka razy i poprawa była tylko chwilowa.Ostatnio wyczyściłem i zaślepiłem,przeczyściłem przepustnice no i nie mogłem uwierzyć,że auto tak pięknie śmiga,ale tylko jakieś sto kilometrów i znowu to samo:(Podpinane pod kompa u dwóch gości i nie pokazuje żadnych błedów(kontrolka nie świeci).W trakcie jazdy przy dodaniu większej ilości gazu słychać jakby delikatne dzwonienie i wyczówalne delikatne szarpanie(olej mobil one 10w40)wymieniany regularnie co 10 tyś. lub rok jazdy jeśli nie zrobię tych kilometrów.Pomocy!

 

Mam jeszcze jedno pytanie.Czy coś takiego http://allegro.pl/interfejs-elm-327-wersja-1-3a-obdii-can-usb-kb3a-i4403503790.html plus laptop i program Opel Tech2 PL POLISH FULL umożliwi mi samodzielne diagnozowanie mojej corsy?Ewentuanie co jeszcze będzie potrzebne.

Edytowane przez zwiru3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Elmem327 niezależnie w jakiej wersji czy tj. 1.3 czy 1.4b przy Corsie B 1.2 16v X12Xe nie popracujesz, Opel Tech2 PL nie obsługuję USB tak dla wiadomości, Elm327 jest na USB Opel Tech2 pracuję pod Port COM i sprawdza się na starszych Oplach, do nowszych jest albo Tech drogi profesjonalny sprzęt diagnostyczny ale jest też OP-COM który spokojnie obsługuję X12XE i Ople do 2013r w oryginale lub do 2010r w klonie, z tym że oryginalny OP-COM kosztuje 3tysie a klona możesz jeszcze dorwać od 150zł do 200zł, oprogramowanie jest dostępne i w języku PL oczywiście USB, a w nawiązaniu do tego co piszesz o braku mocy to sprawdzić musisz jeszcze raz Przepływomierz!! musi być Oryginalny Boscha!! i żaden inny zamiennik!!, Zawór EGR musi być sprawny elektronicznie!, musi się otwierać i zamykać, czyszczenie niesprawnego EGR-a i zaślepienie go nic nie da!, jakie masz świece? marka i gdzie wyprodukowane, sprawdź też przy okazji moduł cewki, regulator biegu jałowego, kontrolka engine check się nie pali bo może być spalona żarówka podświetlająca lub brak błędów ale trzeba by wpiąć i zczytać błędy żeby się upewnić no i przejrzeć parametry podczas pracy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To był niestety słabo wyczyszczony EGR (wywaliło wkońcu błąd P-1405)teraz zrobiłem to starannie,błąd wykasowany.Mam pytanie apropo przepływki,jakie ma mieć parametry na diagnostyce AB-com-em?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód przyspiesza dużo lepiej,nie dusi go tak nagminnie jak przedtem ale na 300 km zdarzyło się dwa razy dlatego myślę,że może to wina przepływomierza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór egr musi być wyczyszczony idealnie . Głównie chodzi o grzybek i gniazdo w którym on sie chowa . Musi być tam idealnie czysto , a grzybkiem ma dać sie swobodnie ruszać . Wiem , ze jest tam masakryczne dojście , mi czyszczenie zajeło parę dobrych godzin ale mam spokój z tym ustrojstwem póki co . A filtr paliwa i powietrza wymieniałeś ostatnio ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czyściłem go długo i dokładnie,aż świeciło się jak nowe:)Grzybek,trzpień i siedzenie no i oczywiście te kanaliki.Szkoda,że nie zrobiłem zdjęcia.Filtr powietrza wymieniałem ale paliwa nie.Wydaje mi się,że gdyby wina leżała po stronie układu paliwowego to nie tylko by dławiło przy obrotach pomiędzy 1000 a 2000?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności