Skocz do zawartości

Zmieniony silnik z 1.4 na 1.6 - problem


Gość adamek5043

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adamek5043

Witam, posiadam tigrę 1.4 16v w gazie sekwencyjnym, silnik się zajechał więc kupiłem nowy silnik. (miał być 1.4 ale okazało się,że jest 1.6).. prześledziłem wszystkie fora i pisało ,że będzie pasować więc zrobiłem przekładkę, No i tu zaczyna się problem, wszystko podłączone, gazu nie podłączałem, odpalam silnik i nic,, kręci tylko rozrusznik, Pompa nie podaje paliwa ani świeca nie ma iskry, sprawdzałem przekaźnik i jest ok, wszystkie bezpieczniki też dobre.. 15 razy sprawdzałem podłaczenie kabli i wszystko jest ok. Ktoś ma jakiś pomysł ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamek5043

Sorki, jednak silnik który zmieniłem jest również 1.4.. Zmieniłem sam silnik, wszystko inne zostało. Pompa paliwa pompuje jak wezme ją na krótko przy przekazniku.. A i znajomy mechanik powiedział,że to może być czujnik wału.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

miał być 1.4 ale okazało się,że jest 1.6

 

 

 

ednak silnik który zmieniłem jest również 1.4

 

Tak z ciekawości:

Skąd taka niewiedza przy dość kosztownej i poważnej operacji wymiany silnika?

Mechanik czy sam sie tym zajmujesz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamek5043

znajomy miał silnik po swojej tigrze i zapewniał mnie,że to 1.4. Gdy wymieniałem silnik to spojrzałem sobie na oznaczenie i nie wiem dlaczego przeczytałem na nim oznaczenie 1.6 :D Silniki podobno te same więc nie zwróciłem na to uwagi, ale gdy silnik nie działał to sprawdziłem jeszcze raz to jednak jest 1.4 ;p Operacja nie kosztowna bo samochod kosztował 1100zł, silnik 300zł. Wymieniam sam z teściem. Spróbuje zobaczyć ten czujnik wału. Ale on może być winny temu ,że nie działa pompa paliwa i nie ma iskry ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Impulsy z czujnika wału za pośrednictwem ECU uruchamiają pompkę.

Z iskrą jest identycznie.

Przejrzyj dobrze wszystkie kable i połączenia , może o czymś zapomnieliście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamek5043

Podmieniłem czujnik wału dolny i górny i nic. Ciekawostką jest to ,że po przekręceniu stacyjki zapalają się wszystkie kontrolki oprócz check engine.. A najlepsze jest to,że poprzedni silnik NIE MIAŁ czujnika stukowego, Czytam,że to jest nie możliwe ale nie miał. A ten ma. Może w tym jest jakis problem? Sam już nie wiem,, Dziś dzwoniłem do kolegi co sprzedał mi silnik i mówi,że auto po stłuczce normalnie jezdziło i silnik normalnie działał.

Edytowane przez adamek5043
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności