Skocz do zawartości

problem z odpalaniem na zimnym silniku 2.0t


Gość yamakasi1988

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yamakasi1988

Witam

problem polega na tym ze ciezko pali na zimnym silniku nie zawsze się to zdaza ale wystepuje taki problem. podejzewałem swiece ze sa do wymiany jak sie okazalo byly juz zuzyte , Wymienilem na nowe firmy NGK platynowe specjlane do instalacji gazowej. przekrecajac zapłon zaskoczyl na chwile i zgasł , po ponownym przkreceniu klucyzka zapalil przydpawił sie i zaczał dzialac , przejechalem sie kawałem wnoszac go an wysokie obroty zero szarpania itp. pojechalem do domu zgasilem silnik. na cieplyw zero problemu z odpalenie. Wychodzac do pracy o 22 krecilem ponad 30 s zanim zaskoczył zgasł po 2 s, pozniej 15 s krecenia i zaskoczyl dojechalem do pracy zgasilemsilnik zapalilem ponownie bez problemu. co najgorsze nie wystepuje to ciagle tylko czasami . czy ktoś moze mial juz taki problem i wie co jest przycczyna ? czy czeka mnie odrazu wizyta z podpięciem pod komputer?

 

moze to cos z przepływomierzem powietrza? zawor egr?

 

Prosze o pomoc :-)

 

Pozdrawiam :-)

 

 


up: po pracy ( 6:20 ) samochod odpalil normalnie ale wystapil maly mankament kiedy zmienialem bieg np z 1n2 badz z 2 na 3 i przytrzymalem sprzegło to obroty silnika same wskakiwały na 3000 obr/min dopiero po chiwili jazdy wciskajac sprzegło nie wystapil ten problem w drodze powrotnej

Edytowane przez yamakasi1988

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam podobnie tylko, że u mnie problem z odpaleniem pojawia się poniżej +10 stopni. Silnik trzeba chwilę kręcić, po odpaleniu normalnie jeździ, i ponowne uruchomienie nie sprawia problemu. gdy jest mniej niż +5 stopni czasami trzeba 2 razy kręcić.

 

Problem pojawia się tylko po nocy przy pierwszym uruchomieniu

 

Spalanie w normie, oleju nie bierze, płynu też nie bierze, moc bez zmian jeździ jak trzeba tylko ten "gówniany" problem porannych rozruchów.

 

Z tego co wiem to te silniki nie mają EGR

 

Pomoże ktoś?

 

yamakasi1988

i jak?? rozwiazałeś problem??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności