Skocz do zawartości

wymiana chłodnicy klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Czy ktoś wymieniał chłodnicę klimatyzacji w Merivie 1,7 DTH ?

Potrzebuję się dowiedzieć o oringi uszczelniające połączenie . Ile ich potrzeba i jakie konkretnie.

Dzwoniłem do ASO ale stwierdzili , że najlepiej zdemontować stare i z nimi przyjechać po nowe...

Proszę o informację ...

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

W serwisie nie chciało im się sprawdzać...

Najlepiej powiedzieć "przyjedź ze starymi"

A dla czego ich szukasz ?

 

Uszkodzone są, czy jak ?

 

Nie zmienialem oringow przy wymianach.

Troszkę smarowidla do gum i gotowe.

 

Tylko nie zwykłego smaru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie nie chciało im się sprawdzać... Najlepiej powiedzieć "przyjedź ze starymi" A dla czego ich szukasz ? Uszkodzone są, czy jak ? Nie zmienialem oringow przy wymianach. Troszkę smarowidla do gum i gotowe. Tylko nie zwykłego smaru.

Dzięki za odpowiedź ...

Nie wiem czy są uszkodzone . Pytam profilaktycznie . Może się okazać przy demontażu ,że są do wymiany .

A jakie to smarowidło do gum ?

Pozdrawiam.

Edytowane przez power111

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Smarowidlo do gum to takie które nie wchodzi w reakcje z gumą. I nie niszczy jej.

 

Czytasz opis i patrzysz czy się nadaje.

 

Zwykły smar się nie nadaje.

Awaryjne wazelina od uszczelek ;) delikatnie natluscić ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ASO nie ma po co jechać, chcą około 30pln za szt, słownie: trzydzieści pln za jedną uszczelkę. Byłem, pytałem i jak już doszedłem do siebie to mi powiedzieli, że tylko na zamówienie. W sklepie z uszczelkami poniżej złotówki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ASO nie ma po co jechać, chcą około 30pln za szt, słownie: trzydzieści pln za jedną uszczelkę. Byłem, pytałem i jak już doszedłem do siebie to mi powiedzieli, że tylko na zamówienie. W sklepie z uszczelkami poniżej złotówki

Ok. Tylko mi podpowiedz jakie te uszczelki to sobie kupię .

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mam nigdzie zapisanych średnic. Zdemontowałem, zmierzyłem i pojechałęm kupić. Wydaje mi się, żę to były 6 i 8 mm ale na 100% nie wiem. To są uszczelki w formie podkładki, która od wewnątrz ma jakąś tam gumę uszczelniającą.

Edytowane przez Don

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mam nigdzie zapisanych średnic. Zdemontowałem, zmierzyłem i pojechałęm kupić. Wydaje mi się, żę to były 6 i 8 mm ale na 100% nie wiem. To są uszczelki w formie podkładki, która od wewnątrz ma jakąś tam gumę uszczelniającą.

Chociaż napisz mi w jakim sklepie kupowałeś ( rozumiem , że nie w ASO) ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste, że nie w ASO... Sklep nazywa się Stamar i zajmują się typowo uszczelkami wszelkiej maści

Hej . Dzięki za odpowiedź . W Poznaniu taki sklep jest ,a niestety u mnie na wsi nie ma takich sklepów ...

Będę musiał zdemontować te uszczelki i jeżdzić po sklepach . Jak znam życie nic nie znajdę ,a ostatecznie kupię w aso.

Taki urok mieszkania na prowincji.

Pozdrawiam.

Edytowane przez power111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności