Skocz do zawartości

szarpanie zimnego silnika opel corsa b 1,2 16v


Gość borekkk4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się poradzić w sprawie autka Corsa B 1.2 16v rok 1999, generalnie silnik pracuję bardzo dobrze i bezproblemo, problem mam natomiast gdy po odpaleniu (odpala na dotyk) i ruszeniu na zimnym silniku dlawi go i szarpie przez okolo 1 minute nie moze sié rozpedzic, problem znika po kilkuminutowej pracy silnika i potem nie wystepuje wogole, cieply silnik pracuje rowno trzyma obroty nie ma spadków mocy. EGR zaslepiony, świece wymienione, przepływomierz orginalny BOSCH sprawny(podmieniany 3 razy w celu prub i to samo) , filtry i płyny nowe, na diagnostyce auto nie generuje błędów.auto posiada instalacje gazowa sekwencyjna, spalanie gazu okolo 7 litrow gazu, benzyny nie wiem poniewaz ciezko obliczyc. Czy mozliwe ze uszkodzona jest sonda lambda bo spalanie gazu normalne gdyby byla uszkodzona to spalanie bylo by bardzo wysokie(chyba ze lambda nie ma wplywu na spalanie gazu ale tego nie wiem). Co to moze byc bardzo prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Jak duża jest przerwa na świecach ?

Zmniejsz a zobaczysz poprawę.

 

Szukał bym winy w układzie WN.

 

Lambda zapewne nie jest podłączona do instalacji lpg. ;)

 

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

No właśnie nie można.

 

Kilka razy robiłem. Wina były świece lub kable.

 

U ciebie nie ma kabli..

 

Przy lpg daj mniejszą przerwę. Sugeruje 0,8.

Nie wiem jak ma oryginał... jeśli będzie lepiej, to masz dowód na to że winne były świece.

 

Kupując świece dedykowane do lpg, mają taką przerwę. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to szarpanie i duszenie dzieje sie na benzynie bo jak jest zimny to na tym paliwie silnik pracuju. Jutro sprobuje pokombinowac z swiecami. Moze jeszcz jakies pomysly co do moich objawow?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

Zostaw te świece w spokoju...... (przecież są nowe)

'Kombinować' ze świecami można właśnie gdy jest problem z pracą na LPG.

 

Proponowałbym odłączyć akumulator na noc i później pojeździć trochę na samej benzynie (nie włączając instalacji gazowej)

Jeśli kolejnego dnia usterka 'cudownie' zniknie to problemu szukałbym właśnie w instalacji LPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Leszek ma rację.

Jeśli nie robiles resetu, to zrób.

Bo możesz mieć mapy rozjechane.

 

A przerwę na świecach sprawdź swoją drogą. ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak. Sprawdzilem ta przerwe i jest 0,8 zrobilem reset kompa i pojezdzilem na benzynie i nadal to samo. Dusi sie przez ta pierwsza minutke. Mam pytanie czy moze byc tak ze jest uszkodzone podgrzewanie sondy lambda i dopuki nie nagrzeje sie za pomoca spalin to sie tak dzieje a bledu nie wywala bo jest uszkodzone tylko to podgrzewanie a sonda sama w sobie dobrze pracuje. Co o tym myslicie bo obilo mi sie cos takiego o uszy ale nie wiem czy to wogole jest mozliwe bo nie znam sie na tym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności