Skocz do zawartości

OMEGA 2001 2,2 DTI już nie odpala :( POMOCY !!!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

 

Jestem nowym użytkownikiem forum jak i Opla Omegi 2001r, 2,2 DTI.

Czytałem już tutaj na forum o problemach z odpalaniem tego samochodu w temperaturach poniżej 0.

 

Sprawa wygląda tak, że u mnie ten sam problem się pojawił, ale jakoś udawało mi sie go odpalać. Dzisiaj natomiast gdzie temperatura była dodatnia, odaplił rano na chwilkę po czym zgasł. Próbowałem go odpalić kilka razy jeszcze ale już sie nie dało, oczywiście padł dodatkowo akumulator.

 

I teraz moje pytanko: nowy akumulator muszę kupić czy tego można jakoś naładować, i czy próbować go odpalić z kabli od innego samochodu czy coś się może spierdzielić. Wogóle kurde co teraz mogę zrobić? Jestem na maxa wnerwiony bo za kilka dni mam jechać na narty gdzie temperatury będą non stop poniżej 0, i jak mi tam taki numer wywinie to nie wiem co zrobię. Jak się mogę przed tym uchronić i co teraz zrobić?

 

Dzięki za przyszłe odpowiedzi. Jeżeli taki temat gdzieś się pojawił to sory za dubla, ale tak jak pisałem jestem nowym użytkownikiem forum.

 

Pozdrawiam

Qba (warszawa)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam,

 

Jestem posiadaczem takiego samego modelu Omegi z tym silnikiem. Miałem podobny problem jak ty. W moim przypadku doszłem do sedna sprawy i okazało się że miałem uszkodzone świece żarowe które przy niskich temperaturach mają bardzo duży wpływ na uruchamianie silnika. Jednakże mogą w takim przypadku wystepować inne czynniki które należałoby sprawdzić np. podłańczając go pod kompa. Jeżeli chodzi akumulator to sądzę że można go uratować jeżeli nie jest zasiarczony (stary)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hej

 

Dzięki za info. Wczoraj udało mi się go odpalić z kabli. Dzisiaj rano nie miałem problemu z odpaleniem już, ale i tak wymienię te świece. Już wcześniej się nad tym samym zastanawiałem. Jakiś czas temu podłączałem samochód do kompa i żadnych błędów nie było, więc zabiorę się pracy od wymiany świec.

 

Pozdrawiam

Qba

 

 

Witam,

 

Jestem posiadaczem takiego samego modelu Omegi z tym silnikiem. Miałem podobny problem jak ty. W moim przypadku doszłem do sedna sprawy i okazało się że miałem uszkodzone świece żarowe które przy niskich temperaturach mają bardzo duży wpływ na uruchamianie silnika. Jednakże mogą w takim przypadku wystepować inne czynniki które należałoby sprawdzić np. podłańczając go pod kompa. Jeżeli chodzi akumulator to sądzę że można go uratować jeżeli nie jest zasiarczony (stary)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

mialem to samo i wymiana swiec pomogla

jedna z czterech byl asprawna

ale i tak palila

ciekwe jak dlugo

ale teraz pali extra

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

u mnie to samo, wymieniłem świece żarowe na nówki, ale problem pozostał. jak ciepły silnik lub kilka godzin stania nie ma problemu, ale po nocy to muszę go chechłać. w czym problem? może przekaźnik?

 

[ Dodano: Wto Wrz 16, 2008 22:13 ]

już wszystko ok. wymienione przelewy.teraz pali od klucza, a strzsyli że pompa wtryskowa do regeneracji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności