Skocz do zawartości

Kontrolka ładowania silnik ISUZU 1.7 DI


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od paru dni mam problem z zapalającą się i gasnącą kontrolka ładowania zdarzyło się to dosłownie jak na razie parę razy. .

Otoż gdy silnik jest zimny/ciepły podczas odpalania auta czasem się zaswieci ta kontrolka i wcale nie gasnie, a znowu nie raz jest tak że zgasnie i jest wszystko ok.

Gdy się zapali kontrolka to zgaszenie silnika i ponowne go uruchomienie usuwa problem lecz nie zawsze. Więc proszę o poradę i z góry dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisano o tym wielokrotnie.

Mierzysz na początek napięcie ładowania. sprawdzasz czy jakieś przewody przy alternatorze nie są luźne. sprawdzasz pasek alternatora.

Jeśli nic nie znajdziesz niepokojącego, to alternator do wyjęcia i regeneracji. W najlepszym wypadku wystarczy wymienić szczotki alternatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyzej.Szczotki sa zintegrowane z regulatarem napiecia.Chociaz ja bym podejrzewał jezeli polaczenia sprawne, to mostek on najczesciej jest awaryjny w altakach w silnikach isuzu.Jezeli altek bedzie demontowany warto zwrócic uwage na uszczelnienie pompy vacum(jest zamonowana na alternatorze) by nie miec ponownej awarii.

Alternator niestety awaryjny w tych silnikach.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Zdemontowałem alternator i zawiozłem do elektryka sprawdził i wymienił regulator napięcia bo podobno była wina regulatora, dzisiaj zamontowałem i okazało się że dzieje się to samo... może coś doradzicie w temacie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierz napiecie i to co wyzej napisano czyli kable i klemy

 

Sprawdziłem kable no i okazało się że klema była poluzowana dokręciłem pojeździłem autkiem i znowu co jakiś czas zapala się ładowanie i po chwili gaśnie kable po sprawdzane przy alternatorze przeczyszczone i sam nie wiem już?

 

Kolega MK5 coś napisał o mostku w alternatorze gdzie mam go szukać w razie czego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rece opadaja

napiecie ladowania zmierzone ??

jak nie to na co czekasz ??

Ja tam się nie znam na elektryce byłem u elektryka i u niego było wszystko wporządku tak mówił że napiecie ładowania ok. Ale jak to ja niby zrobił ale nadal zapala się co jakiś czas pojechałem do niego jeszcze raz i patrzył, oglądał mierzył i tak nic z tego nie wyszło! wymienił ten regulator napięcia i problem pozostał więc napisalem na FORUM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawlak pomiary raczej nic nie dzadza,pasowało by zlapac ten moment kiedy kontrolka sie zaswieca,Pomiar przy zgaszonej bedzie zapewne prawidłowy.

Do autora.Mostek jest w alternatorze.

Ps.Producent tych altków niezle nas załatwił.Problem dotyczy tez hondy z isuzu

Edytowane przez mk5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności