Skocz do zawartości

Problem z moca, po odpieciu czujnika temp. wraca moc


Gość zabijaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam corse B 1.0l silnik.

Problem mam taki ze auto nie wkreca sie na obroty. Wymienilem przepustnice z wszystkimi czujnikami jakie przy niej sa, troszke moze pomoglo a moze tylko mi sie wydaje, swiece okopcone byly, czasami strzelilo w siltrze powietrza cos.

wymienilem swiece i doszedlem do tego ze jak odepne czujnik temp. cieczy wszystko wraca do normy, autko nabiera moc. Wymienilem oba czujniki na 1 kabel i ten na dwa i problem nadal jest :/ po wypieciu przewodu od czujnika temp. znow wszystko wraca do normy, ktos cos wie na ten tat ? Bledow nie mam zadnych. Jak przeplywke odepne jest fatalnie wiec wjioskuje ze dziala

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od filtrów paliwa i powietrza . Piszesz , że nie ma błędów , czyli mam rozumieć , że auto było podpinane pod komp ? Po jakiejkolwiek ingerencji w układ przepustnicy powinieneś zrobić adaptację . Wyczyść też dokładnie egr . Jakieś inne objawy zauważyłeś typu szarpanie , problemy z odpalaniem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wyglada to tak, ze jak dodaje gwaltownie gaz to nie chce wejsc silnik na obroty, przerywa, jesli dodaje delikatnie gazu obroty wzrastaja ale i tak cos go dusi, jesli odepne czujnik od temp. silnika wszystko jest ok, naciskam gaz i obroty szybko, plynnie wzrastaja do max, pojawia sie wtedy check engine ale wiadomo to dlatego ze czujnik jest odpiety

Byly bledy w kompie samochodu bo odpinalem czujniki po kolei gdy silnik pracowal, wykasowalem wszystko i wyglada jak by wszystko bylo ok tzn jest juz znosnie, mozna autem jeszdzic tylko jak mu dam do spodu gaz to go dusi i nadal jest tak ze po wypieciu czujnika temp nie ma tych objawow. Podczas jazdy wyskoczyl mi nowy blad i po chwili lampka zgasla, dojechalem do domu w pamieci kompa zapiasl sie sonda lambda bank 1 low voltage, czyli moze to byc przyczyna sondy? Temp silnika i sonda jak sie domyslam wspolpracuja ze soba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wydawac bezsensowanie pieniadze mozesz wymienic wszystkie filtry i kolejne czujniki. Ja bym Ci radził pojechać na diagnostyke i sprawdzić sygnaly z czujnikow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marco84 dzieki za pomoc! Wymienilem przeplywke, silnik pracuje jak nalezy.

Ma przyszlosc jesli ktos ma objawy typu silnik nie zbiera sie na obroty, po wypieciu czujnika temp. jest wszystko ok to objawy uszkodzonej przeplywki.

Najlepsze jest to ze komp nic nie pokazal a na zegarach tez nie zapalila sie lampka check engine... Jeszcze raz dziekuje za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności