Skocz do zawartości

Corsa C - na co zwrócić szczególną uwagę


Gość Karim

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro jadę dalej szukać Corsy C. Silnik 1.2 75KM lub diesel 1.7DTI 75KM.

 

Mam pytanie o to na co zwrócić szczególną uwagę w tym modelu. Jakie są ich słabe strony? Dlaczego w jednych Corsach C z 2001 roku jest pozioma chrom listwa na grillu, a w innych egzemlarzach z tego rocznika nie ma?

Edytowane przez Karim

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wyjasnienie. Dzisiejszy dzień był bezowocny. Fajna Corsa, balch OK, ale klima nie działa i tam gdzie powinna być woda był olej ...

http://otomoto.pl/opel-corsa-c-C32977624.html

Edytowane przez Karim

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje przed liftingiem występowały zarówno ze srebrną listwą grilla jak i samym srebrnym logo.

A zwracać uwagę na spasowanie elementów. Zobacz tą z linka jakie ma różnice w szczelinach maski, reflektorów i błotników. Z tyłu z prawej podobnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik lakieru pokazywał, że sam lakier jest oryginalny, ale olej w układzie chłodzenia jest niedopuszczalny i może oznaczać kosztowną naprawę. Sprężarka klimy rownież nie działała. Nie wiedziałem, że tak trudno kupić "normalną" Corsę C 1.2 lub 1.7DTI.

Edytowane przez Karim

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij o korozji obecnej już w tych rocznikach czyli:

pod spodem w drzwiach,w błotnikach na dole jak się łączy z progiem - trzeba się troszkę poschylać :)

Magiel - czyli na sucho pokręć jeśli coś puka to może być to on ale nie koniecznie gdyz okaże się że to tylko końcówki drążków.Kolejna wada fabryczna to woda pod pedałem sprzęgła może akurat będziesz miał deszcz to możesz sprawdzić wycieraczkę.

Tą co pokazałeś ładna w środku ale widać ze maska przestawiona(źle spasowana) ale to co napisałeś dyskwalifikuje ją.

Powodzenia w poszukiwaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zaskoczyleś, bo myślalem, że corsy mają blachę ocynk. To jest jeden z poważnych argumentow za Corsą.

 

Co powiecie na tą:

http://otomoto.pl/opel-corsa-c-klima-navi-C34476974.html

 

Może ktoś jest z tego miasta i mógłby wstępnie ocenić ten egzemplarz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest Wasza opinia o silniku 1 L w Corsach? Największy wybór jest właśnie wśród egzemplarzy z litrowym silnikiem.

Oszczędności to dobra rzecz ale naprawdę nie bierz silnika 1,0 on jest tylko do miasta .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje czasami użytkować Corse C z 2004 roku wersja Cosmo. Do tego auta idealny z benzynowych jest silnik 1.4 ewentualnie 1.2. Z 1.0 daj sobie spokój. Co do diesli to tak... ja bym sobie odpuścił starego, kilkunastoletniego diesla z prawdopodobnym przebiegiem +200 000-300 000 km bo prawdopodobnie niedługo zaczną się w nim kosztowne naprawy. Benzynę zawsze można zagazować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności