Skocz do zawartości

rozrząd


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

szukałem na forum o rozrządzie w corsach trochę się dowiedziałem ale mam takie pytanka czy w warsztacie mogą ocenić czy był wymieniany ewentualnie czy bym musiał go wymienić??

Chodzi o to , że kupiłem corse w styczniu właściciel mówił , że wymieniał ale wolałbym sprawdzić to jakoś bo kolega miał niemiłą niespodziankę z rozrządem.

Ewentualnie przybliżoną cenę wymiany może ktoś zna i czy dla mechanika to dużo roboty jest ?? podejrzewam , że samemu stanu rozrządu nie da sie ocenić ( jestem laikiem jakby co)??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niedźwiedź

Witam również

tez miałam wątpliwości z rozrzadem i podjechałam sobie do ASO - pan sprawdził na słuch - ponieważ mam łańcuszek to nic nie sutka, nie puka

Co do ceny to gdzieś tu było - wymiana łańcuszka jest dość kosztowna, a paska? chyba nie jest tak źle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam,

Proponuje wymienić bo nigdy się ni ufa sprzedającemu, wiem z własnego doświadczenia.

U mnie powiedział że był wymieniony i faktycznie był, ale tak go ktoś założył że obcierał i nie długo bym na tym jeździł. Jeśli chodzi o pasek to koszt 120zł plus robocizna to już zależy od mechanika i silnika:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam pasek moze ci ocenic czy byl i w jakim jest stanie wystarczy ze zdejmie obudowe i popatrzy krecac powoli kolem ale przychodzi jeszcze tez pompa i/lub napinacz .sam pasek to koszt od 20 zika do 60 zalezy od rodzaju silnika pompa no to juz jest kolo minimalnie 90 plus rolka napinacza tez kolo tego teraz koszt roboty plasuje sie mniej wiecej od 100 ,temat byl juz ruszany na forum ale dotyczyl diselka .Sam wczoraj wymienialem i łaczny koszt wyniusl nastepujaco : pasek -37 zika, pompa-110 zika, napinacz -120 zika i okazalo sie ze u mnie nie mam tego wiec kasa wrocila ,mechanik wziol za robote 150 zika wiec łaczny koszt wyniusl :kolo 300 zika bo do tego jeszcze trzeba bylo dokupic plyn do chlodnicy o ktorym wiekszosc zapomina.Po wymianie powiedzial ze pasek jest w dobrym stanie i pompa tez ale nie dawal gwarancji na jak dlugo by to starczylo . :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Popieram lepiej wymienić i miec problem z głowy a nie martwić sie ile jeszcze pojeżdze.Nie warto ryzykować, na takich rzeczach nie powino sie oszczedzać.pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie okreslic wzrokowo czy to na słuch stopnia zużycia rozrządu.

 

To producent określa trwałość danego elementu i zalecane okresy po jakich należy dokonać ich wymiany.

 

Samo to, że nawet pasek z małym przebiegiem który jest już zbyt stary powinno się wymienić uniemozliwa prawidłową ocenę, nie mowiąc już o zużyciu łożysk napinacza czy pompy.A co do mechaników - podobno najgorsi są ci którzy twierdzą, że wiedzą wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

W piątek wymieniałem rorząd w tigrze. Silnik 1.4 16v wymieniane elementy: pasek(gates),napinacz(SKF), 2 roliki prowadzące (SKF), pompa wody 380zł i robocizna 100zł.

Zawsze wymienia się pasek razem z rolkami, pompę można żadziej, aczkolwiek zdania są podzielone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witajcie

ja w piątek wymieniłem kompletny rozrząd w swoim tygrysku

koszt 510zł z robocizną

zawsze to mniej niz remont silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności