Skocz do zawartości

Tylna klapa Kadett sedan


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

cosik sie urwalo i niewiem jak te druciki zamontowac zeby mi klapa na lep nie opadala jak ja otworze. moze ma ktos jakis opis tego lub foto jak powinno to byc zamontowane bede wdzieczny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

 

coś (sprężyna od klapy) ci się urwało czy tylko spadło z mocowania? jeśli pękła któraś z 2 spreżyn to ja mam ten sam problem. przez jakiś czas klapa podtrzymywana była przez tą jedną sprawną - ale po kilku tygodniach klapa leci na głowę... z założeniem spręzyny nie powinno być problemu - problem jest z dostaniem takowej (przynajmniej ja nie mogę znaleźć od 2 m-cy). w moim mieście ciężko o takową - w końcu 90% kadeciaków to hatchbacki. gadałem z kilkoma ludźmi i ostatnio znajomy powiedział mi żebym sprawdził czy nie będzie pasowac od daewoo nexia - ale na razie nie miałem okazji sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te druty to chodliwy towar również szukam z pół roku bo jedną z nich szlak trafił (pękła ;) ) a czy od nexii podpasuje-nie wiem może ktoś to przetestował to niech napisze. a może da się wstawić jakieś sprężyny z bagażnika innej marki sedana piszcie to nie boli :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę, że jeśli już mają jakieś pasowac to tylko od nexii - sprawdziłem na innych oplach (omega, vectra) i niestety nie pasują. mam taką jedną sprężynę od vectry ale jest ok. 5 cm za długa. samo obcięcie nie pomoże bo trzeba ją jeszcze wygiąć na końcu. a z tego co wiem to ta sprężyna szybciej peknie niz się da wygiąć.

 

zatem pozostaje nam czekać na kogoś to taką transplantację przeprowadził...

a może ktoś próbował tego z tłoczkami ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jesli kogos interesuje temat drutow to mozna je kupic w opel shop poznan: http://www.opel-shop.pl/product_info.php?cPath=155_295&products_id=1412&osCsid=af6914309d2595adaa23d639d6eb563b

 

A tak wygladaja druty zamontowane w nexii:

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

 

Poki co do podpierania klapy uzywam kija od szczotki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bradley - wielkie dzięki za te informacje. To by chyba ostatecznie załatwiało sprawę sprężyn. Co prawda warto by sprawdzić czy w Opel-Shopie faktycznie mają je na stanie - bo ja też znalazłem w kilku sklepach, ale niestety były niedostępne.

Mnie osobiście udało się wczoraj załatwić komplet używek za 40 złociszy (ale wyczekałem się ładnych parę miesięcy zanim je znalazłem).

 

No i mamy rozwiązanie zagadki czy będą pasowały druty od nexii - niestety nie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dz bradley ale poszukam używek, zdjęcia dobre ale mam wrażenie że do kadolotu nie podejdzie jakieś krótkie te druty, skorzystam z patentu z kijem od szczotki bo ostatnio oberwałem klapą w głowę jak wicher zawiał a ja nieopatrznie grzebałem za kluczami w bagażniku ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Bradley - wielkie dzięki za te informacje. To by chyba ostatecznie załatwiało sprawę sprężyn. Co prawda warto by sprawdzić czy w Opel-Shopie faktycznie mają je na stanie - bo ja też znalazłem w kilku sklepach, ale niestety były niedostępne.

Mnie osobiście udało się wczoraj załatwić komplet używek za 40 złociszy (ale wyczekałem się ładnych parę miesięcy zanim je znalazłem).

 

No i mamy rozwiązanie zagadki czy będą pasowały druty od nexii - niestety nie...

 

Z Nexii sedan pasują bez problemu - dzisiaj zamontowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności