Skocz do zawartości

Problem z radiem, oświetleniem, klapa tylna.


Gość RoaH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Cieszę się że znalazłem te forum. Jestem posiadaczem sintry od 5 lat! Sprawowała się super, były drobne usterki ale to pikus. Ostatnio mój Opel gdzie zwiedzał mechaników najpierw miał problem z radiem, każdy z tych głąbów nie potrafił zrobić wciskal kit mojej mamie... Wygląda to tak, radio kiedyś działało, lecz podczas każdy czasem się wyłączyło a teraz nawet nie drgnie... Może po jakimś schemacie doszedł bym do ladu.

 

Sprawa nr 2

Nie działające oświetlenie w środku pojazdu. Jak sprawdzić co może być przyczyną, może już kiedyś spotkaliscie się z czymś takim.

 

Sprawa nr 3

Nie otwierająca się klapa tylnia + Mały błąd z centralnym. Otóż mojego auta nie da się zamknąć nawet kluczykiem, kiedy przekrecam w zamku kluczyk w prawo to blokuje się w pewnym momencie i dalej nie idzie natomiast kręcąc w lewo ( otwierając ) idzie do samego końca. Gdy jestem w samochodzie i majstruje przełącznikiem to słychać te zamki lecz klapa i tak zamknięta.

 

Licze na pomoc.

Ps. Jeśli ktoś chce abym rozpisał bardziej któryś z problemów bo jest nie zrozumiały to się postaram.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czas chyba omijać mechaników jeśli to tylko możliwe. :-D

 

ad1.Z radiem może być problem że w kostce nie łączy. Spróbuj je na początek docisnąć.

ad2. Co do oświetlenia, sprawdź wyłącznik główny nad głowa w jakiej jest pozycji.

ad3.Próbowałeś zamykać i otwierać od strony pasażera ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kosta sprawdzona i .... Boże święty ci kretyni ja przecięli na pól głośniki są w kostce a masa itp luzem nawet przy dobrym podłączeniu nie tryka.

2.wyłącznik nad głowa klikam i nic, jak i swiatelka przyciskam obok wlacznika

3. Od strony pasażera nie jest to możliwe... Tak jakby zablokowane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź napięcia według tego schematu http://s20.postimg.org/thwbo2djx/opeldipo.gif

Jak masz otwarte drzwi kontrolka na desce świeci ?

Zajrzyj też do modułu nadwozia. Jest on odpowiedzialny za centralny i oświetlenie.

Znajdziesz go na nadkolu pod schowkiem pasażera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest problem nie mam seryjnego radia tylko clatronic gdzie kostka jest o polowe mniejsza. A pod schowkiem rozkrecilem te pieluche i jest wtyczka z kablami w jaki sposób to sprawdzić?

Pajęczno woj. Łódzkie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezuuu stary połowa tutaj ludzi to łódzkie ;p

Wszystko ogarnie Magtronix z Harnasiem .. a ja mogę napić się z tobą kawy ;)

 

Kacper wybacz spam.... no nie mogłam się powstrzymać :D


Na kawę zapraszamy tutaj http://forum.opel24.com/topic/36124-sintra-pogaduchy/page-1627?do=findComment&comment=555759

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności