Skocz do zawartości

Światła cofania - nie gasną


Gość Gumis009

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
To mój pierwszy post na forum.

Posiadam Opla Sintre 2.2 16v, 99 r., benzyna+LPG z zamontowanym nieoryginalnym hakiem.
Kupiłem go w opłakanym stanie, stał parę lat nie używany. Większość usterek namierzyłem i naprawiłem.
Lecz mam problem ze światłami cofania. Raz na jakiś czas (z reguły wiosna lub jesień) światła cofania świecą od razu przy włączeniu zapłonu.
Oczywiście wykluczyłem czujnik cofania. Odpinałem go i światła świecą dalej. Przewód pomiędzy czujnikiem a skrzynką bezpieczników jest ok. Gdzie dalej wychodzi, nie mogę tego namierzyć.

Jak naprawiałem nagrzewnice(2 miesiące temu, światła działy wtedy dobrze), zauważyłem że przewody pod nogami pasażera(pod wykładziną) były mokre. Ewidentnie dostawała się woda w rynienkę w której leżały. Wysuszyłem kable i złożyłem tapicerkę. Nie wiem czy to jest pomocne, ale zauważyłem także że pod tylną lewą lampę jest podłączony moduł haka. Nieoryginalny, ale działa prawidłowo.

Może ktoś się spotkał z taką sytuacją? Którędy może prowadzić kabel od lamp do skrzynki bezpieczników? Może to jakiś przekaźnik?

pozdrawiam
Gumis

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorkiem zerknę w dokumentacje elektryczną i dam znać czy są po drodze jakieś wtyczki które mogą nie łączyć.

W oczekiwaniu na podpowiedź zajrzyj na kawę , ciastko i inne dobroci do podanego tematu :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że nie liczyłem że ktoś tak szybko odpisze. Myślę że na pozostałe problemy, znajdę odpowiedź na forum. Przeglądając tematy, widzę wiele podobnych wraz z rozwiązaniami. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable, na pewno sprawdzę, bo jak wspomniałem, już kiedyś znalazłem wodę pod nogami pasażera.
Co do danych: uzupełnione.Na moje (nie)szczęście wszystkie Sintry z okolicy, przyjeżdżają do mnie na warsztat.

I już czuje gdzie trafiłem. Na podobnych wariatów co mają Opla... i sprzedają go, kupują Opla... sprzedają, itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej masz schemacik wstecznych

 

wsteczny_sintra.jpg

Są na nim widoczne złączki J1 i J2 Są to wtyki od spodu w skrzynce bezpieczników w komorze silnika.

Wstrząśnij tą skrzynką może tam robi się zwarcie kabla do plusa.

 

Na schemacie jest też wtyczka X2 i styk w niej A4. Sprawdź czy nie ma tam cały czas napięcia które zasila żarówki wstecznego.

Wtyczka jest na prawym nadkolu wewnątrz - tam musisz jej szukać.

 

Poniżej rysunek tej wtyczki z oznaczeniami pinów

 

X1_X2.jpg

 

Na schemacie jest jeszcze masa nr 10 - jak coś to znajdziesz ją tu http://forum.opel24.com/topic/52409-okablowanie-sintra/

Lokalizacje wtyczki X2 też jest na jednym z rysunków w tym temacie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Och Chessus".... tak dokładnych informacji to w samej nasa nie mają. Wielkie dzięki. Dziś już brak mi mocy i czasu. Ale jutro się zajmę Sisi i zobaczę co Ją boli :P

Tak mi się podoba na forum, że zaraz jeszcze was pomęczę nowymi tematami o pierdołach które jeszcze jej dolegają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności