Skocz do zawartości

Corsa B 1.2 problemy z odpalaniem


Gość ewelina123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ewelina123

Moja corsa dotychczas działała bez zarzutu. Od niedawna zaczęły się problemy z odpalaniem. Dzieje się to wtedy, gdy gaszę silnik i po upływie dość krótkiego czasu (30-60 min.) chcę znowu jechać.Natomisat po około dwóch godzinach działa bez zarzutu. Czy jestem na dobrej drodze myśląc, że problem tkwi w świecach lub pompy paliwowej? Proszę o wskazówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina123

jest lekki zanik mocy, żadne lampki kontrolne się nie święcą. Właśnie sprawdziłam świece i pompke i to nie jest to. Może cewka? Gdzie mam szukać?


Czy w trakcie jazdy odczuwasz jakieś szarpania , zanik mocy , etc . ?


Świeci żółta kontrolka silnika ?

jest lekki zanik mocy, żadne lampki kontrolne się nie święcą. Właśnie sprawdziłam świece i pompke i to nie jest to. Może cewka? Gdzie mam szukać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wymieniałas ostatnio filtry ? Objawy sugerują poczatki problemów z czujnikiem wału korbowego ale to wcale nie musi być to . Podpinałaś corsę pod komputer ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jakie masz przyczyny nie chce krecic? czy kreci a poprostu nie odpala? ja miałem podobny problem np z rozrusznikem, ze odpalał normalnie a a po zgaszeniu juz musiał poczekac jakis czas zeby odpalił. jakie masz obiawy u siebie?

Edytowane przez lukas330

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BrunoGrubyBe

W przypadku czujnika położenia wału, moja corsa przestała w ogóle oddalać.

Natomiast teraz mam tak że lepiej odpala na zimnym niż na ciepłym, przypuszczam że to kwestia naprężeń temperaturowych na rozruszniku.

Albo masz podobny problem, albo zainteresowałbym się tak jak mówiono wyżej, filtrami. Może filtr oleju jest już zapchany?

W 1.2 jest filtr całościowy czy wkład do kopuły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,ostatnio mam problem z odpaleniem auta,samochód to opel corsa b 1,2. Wczoraj przy próbie odpalenia samochód dusił się. Samochód jest zatankowany i ma naładowany akumulator,nie wiem gdzie szukać rozwiązania problemu. Czy to mogą być problemy z przewodami,bezpiecznikami,albo świecami? Czy raczej trzeba szukać przyczyny w alternatorze?

 

 

Korzystaj z wyszukiwarki na przyszłość i pisz w istniejących tematach.

bad

Edytowane przez sana

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość andrzej763

Dożucę coś od swojej mam corsę d 1.2 86km 2012r ale ma 88tyś.km i świeci ta żółta kontrolka śilnika mój program obsługuje fury tylko do 2010r czy ktoś podpowie od czego to może być. Dodam że świeci ciągle jeżdzi normalnie (chyba) nie wiem jak z mocą bo mam Vectrę 150km i nie mam porównania a corsę dopiero co kupiłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności