Skocz do zawartości

Opel Signum (kupno) proszę o rady posiadaczy...


Gość gothic77

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu noszę się z kupnem "nowego" samochodu.

 

Zastanawiam się nad kupnem Signum. Czytałem forum i przeglądałem różne tematy... nie mniej mam parę pytać oraz prosiłbym posiadaczy czy też osoby w temacie o wytłumaczenie.

 

Czytałem gdzieś, że Signum to samochód 4 osobowy, a podróże dłuższe z 5cioma jest ciężka (szczególnie dla tej osoby, która siedzi po środku) Proszę mi powiedzieć czy samochód jest rejestrowany jako 4 osobowy czy 5cio? Oraz jak to rzeczywiście jest z tą wygodą czy jest to np. zależne od osoby (chodzi o gabaryty :) )

 

Czy bagażnik w Signum jest duży? Pytam, bo mam małe dziecko i dość często latam na dłuższe trasy gdzie pasuje trochę toreb oraz łóżeczko turystyczne zabrać. Czy są jakieś problemy z ładownością czy to tylko wizualność sprawia, że ma się wrażenie patrząc na samochód, że nic się tam nie zmieści.

 

Dużo osób nie poleca silnika 2.2 DIRECT ECOTEC 155KM, ale zawsze gdzieś się przewija, że nie nadaje się do LPG, a jak instalacja to bardzo duży koszt i "nikt" nie zakłada. Powiem tak, że LPG mnie nie interesuje, bo miałem do tej pory dwa samochody z LPG i nie wspominam miło tej przygody. Proszę mi powiedzieć czy ten silnik ma jakieś inne wady, bolączki.

 

Proszę jeszcze posiadaczy tego modelu *szczególnie z tym silnikiem o napisanie własnych + jak i - posiadania Signum.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Signum jest 5 osobowe i tak ma wbite w dowód rejestracyjny. Z tyłu są 2 pełne miejsca + środkowy podłokietnik, który służy jako 3 miejsce. Siedzenie na tym miejscu na pewno nie należy do przyjemności a zwłaszcza na długiej trasie, dodatkowo kierowca nie widzi wtedy kompletnie nic w środkowym lusterku.

Bagażnik jest w miarę spory ale na pewno vc kombi i hb ma większy bagażnik. Z tego co mi się wydaje to na długość i szerokość bagażnik ma ok. 100cm.

Odnośnie silnika 2.2 direct to jest sporo na forum, jak się źle trafi to koszta naprawy spore. Poczytaj o pompie paliwa wysokiego ciśnienia i o rozrządzie na łańcuchu, który trzeba wymieniać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację.

 

Proszę mi powiedzieć czy np. Diesle są np. pewniejszymi silnikami?

- mam pewne obawy, co do samochodów na ropę... turbiny itd., koszty napraw, ale zawsze można coś rozważyć konkretnego

- jest oferta w moim mieście na silnik 3.0 cdti tylko w automacie (ma ktoś doświadczenie jak działa skrzynia / czy są jakieś problemy?)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 miał wadę konstrukcyjną polegającą na opadaniu tulei cylindrów, podobno w wersji politowej to poprawili. Skrzynia automat af40 to konstrukcja, która po przejechaniu 200-300tyś lubi się popsuć a naprawa to koszt ok.5tyś.

Rozważ inne silniki: BP- 1.8 140KM, 2.0t 175KM, 3.2 211KM

CDTI - 1.9 120/150KM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Noszę się od jakiegoś czasu z kupnem tego pięknego samochodu.

 

Mam problem, bo nie jestem w temacie, a szukając nie znalazłem żadnej informacji, która dałaby mi chociażby odrobinę obrazu na mój dylemat.

 

Proszę mi powiedzieć jak się ma zawieszenie w Signum (fabrycznym)

- chodzi mi czy są jakieś problemy z pokonywaniem progów zwalniających itd.

 

W tym pytaniu chodzi mi również o jakiś odnośnik, co do modelu Signum po tuningu Irmischer.

- chodzi mi o lotkę na przodzie u dołu zderzaka

- czy miał ktoś z irmischerem doświadczenie i jest wstanie mi powiedzieć jak się ma to samo pytanie do tego?

 

Nie wiem czy dobrze widziałem, ale przy zmianie irmischer jest ok 14 - 15cm. do dołu licząc od spodu lotki...

 

Z góry bardzo dziękuję!

 

 

Założysz jeszcze jeden CZWARTY temat i kończymy zabawę.

Edytowane przez bad
przeniosłem i scaliłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności