Skocz do zawartości

Kontrolka paliwa


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam mam takie pytanko, czy w waszych atrach zapala się kontrolka jak wskazówka jest na rezerwie?? I czy też na rezerwie wam pokazuje tak dziwnie że skacze ta wskazówka raz na połowie czerwonej kreski a raz jest trochę nad nią ?? Trochę jest to głupie bo ostatnio już praktycznie na końcówkach paliwa mi się udało dojechać na stacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiaczek410

Jesli masz zegary z obrotomierzem to masz kontrolke rezerwy... Jesli masz bez obrotka to producent nie przewidzial takiej kontrolki...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jesli masz zegary z obrotomierzem to masz kontrolke rezerwy... Jesli masz bez obrotka to producent nie przewidzial takiej kontrolki...

Mam Obrotomierz i mam kontrolkę. Tylko że ona mi się zapala tylko w tedy jak przekręcam zapłon kiedy zapalają się wszystkie kontrolki i gaśnie. Potem jak mam rezerwę w baku w ogóle mi się już nie zapala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Moze jeszcze nigdy po prostu nie miales prawdziwej rezerwy :wesoly: Bo skoro sie swieci przy zapalaniu to raczej jest sprawna. U mnie zapala sie jak jest juz naprawde nisko wskazowka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Moze jeszcze nigdy po prostu nie miales prawdziwej rezerwy :wesoly: Bo skoro sie swieci przy zapalaniu to raczej jest sprawna. U mnie zapala sie jak jest juz naprawde nisko wskazowka.

Raczej miałem. W czoraj do baku wlałem 49l i w sumie dobrze zrobiłem że pojechałem na stacje bo tak to bym zapowietrzył cały układ a wskazówka pokazywała mi początek rezerwy cały czas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiaczek410

A jak szybko gasnie ta kontrolka po przekreceniu kluczyka?? U mnie jak mam malo paliwka (ale ponad rezerwe) to swieci sie dlugo a jak mam pelny bak to nawet wskazowka nie zdazy drgnac do gory i kontrolka gasnie...

 

Wniosek 1: kontrolka nie ma nic wspolnego ze wskaznikiem...

 

Wniosek 2: Jesli przy malej ilosci paliwa gasnie Ci szybko to pewnie jakis czujnik jest walniety...

 

To ze zatankowales 49 litrow nie znaczy ze nie mogles miec kilku litrow w baku... Stacje oszukuja...

 

Proponuje zrobic tak: spuscic cale paliwo, potem wlac litr i sprawdzic czy rezerwa zgasnie... Jesli nie to dolac litr i tak az do zgasniecia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja tam się nie doczekałem pomarańczowej kontrolki i auto mi się zatrzymało. Skoro kontrolka się nie świeci to uznałem, że paliwo jest - a tu lipa pusto. Poza tym widzę, że wskaźniki paliwa są niedokładne. Miałem wcześniej Honde Civic i nie było kontrolki. A wskazówka pokazywała fatalnie i w Astrze jest to samo ale nie tak niedokładnie jak w Hondzie. Jak Astrą wchodzę w ostry zakręt albo na skrzyżowaniu i mam mało paliwa to wskazówka pokazuje zero paliwa i kontrolka się nie świeci. Jak wyjadę na prostą to wskazówka się podnosi hehe. Jak jest mało paliwa to na zakręcie się przelewa w środku i wskazówka szaleje tak samo może szaleć kontrolka. Trzeba wyjeździć do rezerwy i nalać do pełna i tak kilka razy to wskaźnik i kontrolka powinny zadziałać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie wiem co jest z tą kontrolką ale na pewno żarówka jest dobra a nie musze robić takich doświadczeń żeby spuszczać całe paliwo z baku i wlewać litr i patrzyć czy mi się świeci kontrolka czy nie bo już raz udało mi się zatrzymać na środku drogi z powodu braku całkowitego paliwa. A kontrolka mi się nie zaświeciła mimo to ;) a co lepsze wskazówkę miał w połowie czerwonego pola może troszkę wyżej nawet. He

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A może warto zajrzeć do baku i zobaczyć czy wszystko ok. z pływakiem od czujnika paliwa, może się gdzieś blokować przy końcu, albo styk wypalony w tym miejscu i pokazuje cały czas, że coś jest w baku gdy paliwa już nie ma. Ta kontrolka też musi być podłączona pod czujnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To samo zauważyłem u siebie,świecenie kontrolki nie ma zazwyczaj związku z faktycznym stanem ilości paliwa. szwacz2007-zgadzam się z tym świeceniem na zakrętach,najlepiej jak tak w korku stałem na lekkiej pochyłości,wskazówka w dolnych granicach czerwonego pola,rezerwa nagle się zapala,a końca korka nie widać...Skończyło się tak,że jeszcze z20km jechałem na tym ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności