Skocz do zawartości

Dołożenie halogenów / świateł przeciwmgielnych Corsa C


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Qandoo

Witam,
Chciałbym dołożyć do swojego zderzaka halogeny bo grill z halogenami prezentuje sie znacznie lepiej, mam pytanie czego potrzebuje ?? Na pewno nowego przekaźnika w środku tak żeby była opcja właczenia halogenów z przodu. Potrzebuje jeszcze oczywiscie nowa kratke z halogenami. I teraz pytaine co z instalacja ?? Jest już może pociągnieta wystarczy sie wpiać ?? Widze na allegro można kupić komplet elektryki do halogenow czy takie coś wystarczy ?? I ostatnie pytanie czy jest z tym bardzo dużo roboty ?
Dziękuje za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciagnalem wiazke da sie zrobic . trzeba wyciagnac cala skrzynke bezpiecznikowa zeby dolozyc kabel do przekaznika ktory bedzie zainstalowany w seryjnym miejscu wg schmatu potem bezpiecznik latwiej zastosowac na wiazce do chalogenow niz w skrzynce bezpiecznikow bo jest wiecej roboty (brak pinow pod bezpiecznik)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić czy masz już wiązkę fabrycznie poprowadzoną i obsadzone gniazdo pod bezpiecznik.

Jeśli masz wiązkę :

 

- kupujesz przekaźnik w ASO za grosze o numerze 62 38 610 (numer GM 24435922)

- montujesz bezpiecznik

- podpinasz halogeny

- wymieniasz włącznik świateł na ten z przyciskiem halogenów

- można jeszcze wyjąć zegary i wstawić żarówkę kontrolki halogenów

 

Sprawdź w skrzynce bezpieczników czy masz obsadzony - bezpiecznik nr 41 i przekaźnik środkowy od góry (jeden z sześciu - górny bezpośrednio nad bezpiecznikiem nr 40)

http://obrazki.elektroda.net/64_1279657173.jpg

 

 

na tym foto http://obrazki.elektroda.net/62_1264956326.jpg bezpiecznik F41 i przekaźnik 17

Edytowane przez bad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik w tym przypadku ma pusty pin trzeba byloby dorobic , a wiazka jest prowadzona standardowo bo jak wlozysie zarowke pod wskazniki i wlacznik halogenow to sie zaswieca i na przekazniku z listy powyzej jest prad takze do roboty :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od konkretnego auta. Nie każdy ma pusty pin bezpiecznika. U mnie na przykład nie jest obsadzony ani przekaźnik ani bezpiecznik i nie ma wiązki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość duniu_bartek

Podepnę się pod temat. Orientuje się ktoś może czy wiązka elektryczna do halogenów różni się w wersji przed i po liftingu czy tylko profil soczewki zmienili przy okazji liftingu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są rózne numery wiązek przed i po lifcie róznia się wpięciem w centralną wiązkę i wyjściem na czujnik temperatury, wtyczki do halogenów są te same.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

mam pytania dotyczące tematu dokładki przednich halogenów.

Zamontowałem przełącznik świateł z guzikiem do halogenów przednich, ale po naciśnięciu go nie zapala się kontrolna na zegarach, nie pojawia się masa z BCM na przekaźniku. Dlaczego?

Wszystkie piny dochodzą do stopki przekaźnika, do bezpiecznika też, więc mam (chyba) całą wiązkę fabryczną do tych świateł.

Próbowałem znaleźć OpComem funkcję aktywacji przednich światel p/mgielnych, ale nic takiego nie widziałem, poza tym, ludzie piszą różnie, że trzeba taką funkcje aktywować, inni, że nie, już sam nie wiem...

 

Druga sprawa to kontrolka, gdzie dokładnie sie ona znajduje? Nad wyświetlaczem czy po lewej stronie zegarów?

 

Pacjent do Vauxhall Corsa 1.4 z kwietnia 2004.

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Edytowane przez bryckas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności