Skocz do zawartości

Corsa C- po odpaleniu gaśnie


Gość gutenberg95

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gutenberg95

Witam, ma do was pytanko. Mianowicie 3 tyg temu zakupiłem Corse C 2001 silnik 1.0 58KM i mam czasami taki problem że nie chce zaskoczyć tzn odpali ale po 3 sekundach gaśnie. Raz na jakiś czas takie coś występuje. Jak sie popompuje paliwo kilka razy tzn ( przekrecenie kluczyka do zaplonu zalaczenie pompy paliwa i cofniecie kluczyka wyciagniecie i tak z 5 razy) to wtedy zaskoczy i mam spokój z tym problemem na jakiś czas, autko jest świeże z niemiec. Wymieniłem już filtry wszystkie wraz z paliwowy i się zastanawiam czy czasem to nie wina świec, jak myślicie czy wymiana świec może coś zmienić :)? ogolnie profilaktycznie i tak wymienie przed zima :D proszę o wasze niezwykle cenne sugestie i doświadczenia :) z góry dziękuje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece możesz wymienić ale......najpierw sprawdź jakie masz świece i w jakim są stanie;), winna może być pompa paliwa - należało by sprawdzić jakie wytwarza ciśnienie i czy trzyma ciśnienie, może zaworek zwrotny który jest w pompie szfankuje itp. zbadać można ciśnienie bezpośrednio przy pompie pod tylną kanapą gdzie jest zbiornik paliwa, trzeba by wpiąć manometr i zbadać ciśnienie, można też sprawdzić zbadać ciśnienie z przodu przy listwie jest do tego specjalny zawór w który trzeba wpiąć manometr, można też podpiąć pod komputer i zrobić przegląd parametrów w czasie rzeczywistym oraz diagnostykę pod kątem błędów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gutenberg95

Świece wymienione ale sytuacja się powtórzyła. To ma miejsce jak jest zimno na dworze ,ale nie zawsze tylko raz kiedyś. Czyżby paliwa czasem pompa może nie podawać i po odpaleniu wtedy gaśnie :P? mi się wydaję że wymiana pompy paliwa by pomogła a waszym zdaniem jak to widzicie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym jeszcze podjechać do kogoś kumatego z komputerem diagnostycznym np. OP-COM Tech2, żeby przejrzał parametry w czasie rzeczywistym, zczytać błędy o ile występują i dalej się zastanawiać co może być bo przyczyn może być kilka....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gutenberg95

Incydenty z zapalaniem na 3 sekundy powracają. I teraz jest tak , świece wymienione filtr paliwa także a pompa paliwa działa załącza się. Gdzie dalej można szukać przyczyny? Niskie temperatury raczej nie mają nic do znaczenia bo powiedzmy incydent przy -1,5 się pojawił choćby a przy -5 zapalił na dotyk po kilku godzinnym postoju :-D proszę wasz o sugestię :-)

Edytowane przez gutenberg95

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności