Skocz do zawartości

zatarty wał korbowy z20ler


Gość taraskor

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich
astra h gtc z20ler z 2005r.
opis problemu:
po odpaleniu silnika kontrolka ciśnienia oleju normalnie zgasła - ruszyłem
podczas jazdy zapaliła się i przejechałem jeszcze jakieś 800m po czym silnik zgasł na postoju odpaliłem jeszcze raz -zapalił ale już pracował bardzo głośno z piskiem -zgasiłem silnik
auto na hol i do garażu.
pierwsza moja diagnoza to hydro popychacze (chociaż wcześniej ni dzwoniły)
zdjąłem górę tam wszystko ok- wałki czyste, panewki czyste, szklanki ok
więc diagnoza nie trafiona
No to dół trzeba rozebrać
zlałem olej, odkręciłem miskę jedną, drugą, jednostka niwelacji wibracji(chyba tak się to nazywa, a może nie icon_e_smile.gif )
już na korku oleju były opiłki panewki dalej było ich tylko coraz więcej
panewki zjechane, wał porysowany mam nadzieję że nie za głęboko,
mam do Was kilka pytań z tym związanych:
- czy wał korbowy jest taki sam we wszystkich astrach a jak nie to jaki jest nr części ?
- czy można wał korbowy szlifować?
- jaka mogła być przyczyna awarii - wysiadła pompa oleju czy po prostu panewki a może magistrala się zatkała( chodzi mi czy zatarło się od pompy czy może zaczęło się od jednej panewki i z braku ciśnienia resztę panewek szlak trafił.przypomnę że nie zauważyłem wcześniej żadnych alarmujących objawów).
- jak sprawdzić pompę oleju ( czy da się ją sprawdzić bez montowania w silniku a jak nie to czy będzie bezpiecznie sprawdzić ją na złożonym po szlifach silniku)?
z góry dziękuję za konstruktywną pomoc wiem że nie zostawicie mnie samego z tą "wielką tragediom" icon_e_wink.gif)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

- czy wał korbowy jest taki sam we wszystkich astrach a jak nie to jaki jest nr części ?

 

Nawet w tym co masz stosowano dwa rożne,nie wiem na czym polegają różnice, więc najlepiej sprawdzić w EPC podając VIN który masz wał zamontowany.

Zerknij sam http://ecat.autodevel.com/opel/catalog/part/1/9/211/77/600,601,617,616,631,607,615/

porównaj numery na wale z tymi w podanym linku

 

Zobacz czy możesz otworzyć http://www.partsbase.org/opel/astra-h-2004--5-8-33-crankshaft/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności