Skocz do zawartości

Falujace obroty na benzynie i lpg


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Wiatm wszystkich.mam problem z moja asterka silnik 1.8 16v faluja mi obroty na benzynce i na gazie.wymienilem juz silniczek krokowy i waz powietrza na pb obroty chodza miedzy 800 a 1100 ogolnie na sluch praca silnika nierowna. na gazie jak wrzucam na luz w czasie jazdy obroty spadaja do 300 400 a czasem nawet silnik przygasa i jak chce dodac gazy to szarpie i juz nie wiem co mam robic. na benzynie w czasie jazdy po wrzuceniu luz obroty ok 900 ...pomocy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Najpierw wymień filtry, sprawdż czy nie łapie lewego powietrza i czy silniczek krokowy ten od benzyny i ten od gazu nie jest zanieczyszczony. Jeśli to nie pomoże to jedź na regulację gazu. W samochodach z instalacjami gazowymi czasami tak się zdarza że delikatnie wolne obroty falują zarówno na gazie jak i na benzynie.

Jeśli w sterowniku gazowym są ustawione zbyt małe widełki otwarcia krokowego od gazu to silniczek krokowy nie może się na tyle otworzyć żeby zwiększyc dawkę gazu gdy obroty spadają, ale to tylko moja teoria.

U mnie zdarzało się że obroty delikatnie falowały na gazie i na benzynie ale było to okresowo. Nie jeżdzilem z tym nigdzie, samo ustępowało, przypuszczam że poprawa następowała po wymianie filtrów ale na sto procent nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Najpierw wymień filtry, sprawdż czy nie łapie lewego powietrza i czy silniczek krokowy ten od benzyny i ten od gazu nie jest zanieczyszczony. Jeśli to nie pomoże to jedź na regulację gazu. W samochodach z instalacjami gazowymi czasami tak się zdarza że delikatnie wolne obroty falują zarówno na gazie jak i na benzynie.

Jeśli w sterowniku gazowym są ustawione zbyt małe widełki otwarcia krokowego od gazu to silniczek krokowy nie może się na tyle otworzyć żeby zwiększyc dawkę gazu gdy obroty spadają, ale to tylko moja teoria.

U mnie zdarzało się że obroty delikatnie falowały na gazie i na benzynie ale było to okresowo. Nie jeżdzilem z tym nigdzie, samo ustępowało, przypuszczam że poprawa następowała po wymianie filtrów ale na sto procent nie wiem.

 

WITAM!!!

JA MAM TO SAMO. MAM ASTEROIDE 1,6 16V I NIEDAWNO ZALOZYLEM GAZ. nie wiem jak u kolegi ale u mnie najbardziej szarpie obrotami jak obciazona jest ins elektryczna np idzie dmuchawa swiatla radio klima i szyba tyl.jaktylko powylaczam to co elektryczne(z wyjatkiem swiateł) to jest git. na benzynie faluje miedzy 900a700, a na gazie miedzy ok 900 a 300 i prawie przygasa, ale w ostatniej chwili podnosi obroty i tak w kółko:( co to moze byc wg was?? zauwazylem ze im wiecej mrozu tym bardziej i czesciej sie zdaza takie cos....co ztym fantem zrobic??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co ztym fantem zrobic??

Sprzedać :wesoly:

 

 

A na poważnie, to zmierz napięcie ładowania gdy jest obciążona instalacja, oraz bez obciążenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość moreadzi

WITAM!!!

JA MAM TO SAMO. MAM ASTEROIDE 1,6 16V I NIEDAWNO ZALOZYLEM GAZ. nie wiem jak u kolegi ale u mnie najbardziej szarpie obrotami jak obciazona jest ins elektryczna np idzie dmuchawa swiatla radio klima i szyba tyl.jaktylko powylaczam to co elektryczne(z wyjatkiem swiateł) to jest git. na benzynie faluje miedzy 900a700, a na gazie miedzy ok 900 a 300 i prawie przygasa, ale w ostatniej chwili podnosi obroty i tak w kółko:( co to moze byc wg was?? zauwazylem ze im wiecej mrozu tym bardziej i czesciej sie zdaza takie cos....co ztym fantem zrobic??

 

Wyczysc jeszcze wszystkie wezyki ktore prowadza od przepustnicy do klawiatury + czyszczenie samej przepustnicy, moze byc tak ze masz spitolony czujnik polozenia przepustnicy to tez warto sprawdzic, przed kupnem nowego silniczka krokowego nie kupuj zamiennika lepiej bedzie uzywka orginalna, albo sproboj ja wyczyscic. Podczep go do komputera niech ci sprawdza sonde moze byc tak ze jest lekko uszkodzona i nie podaje dobrej mieszanki mialem to samo i mimo tego nie swiecil check. Pozniej jak naprawisz na tyle ze na paliwie bedzie chulac jedz na regulacje gazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności