Skocz do zawartości

Opel Signum-Problem z Automatem po wymianie oleju w skrzyni


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

Posiadam w swoim dorobku Opla Signum 2.2 DTI z Automatem. Serwisuje go w ASO choc jest juz po gwarancji.. rocznik 2003.12 model 2004... Problem ze skrzynią się nasila... więc napewno nie jest to jakis drobiazg z ktorym nie mogą sobie poradzic fachowcy tylko cos powaznego...Problem ( moim zdaniem ) pojawił się w chwili wymiany oleju w skrzyni.... powod- na zimnym silniku bylo ok... a na rozgrzanym np w korkach : z przelączoną wajchą na D przy zatrzymaniu auta po ok 3 sekundach odczuwalne szarpnięcie zmiany biegu... podkreslam ze na zimnym nie odczuwalne choc występuje.... W ASO czlowiek zbluzgal mnie za to ze przyznalem sie ze stalo sie tak po wymianie oleju... i zebym ich nie oskarzal... nie bede sie z nimi klucil bo sie na tym nie znam i moze maja racje ale wypowiedz Pana na temat nowego SOFTU do skrzyni byla dla drugiego machanika od automatów śmieszna... Stwierdził ze soft moze się rozprogramować...Drugi mówi ze w ASO są pier...nięci i zebym ich nie sluchł. Jezdziłem więc dalej slyszac z kazdej strony ze jest wzorowo... poniewaz za kazdym razem kiedy do nich podjezdzalem musialem wylaczyc auto i isc po jakiegos czlowieka z serwisu( samochod zdazym się schlodzic).. Dzis po uruchomieniu silnika problem się nasila... nie jest juz odczuwalny tylko i wylacznie w korkach tylko poprostu po rozrzaniu juz przy ok 50 stoponiach ... dodatkowo.. kiedy auto stoi i puszczam pedal hamulca.. dopiero po ok 1,5 do2 sektak jak by wskakiwal 1 bieg i dopiero JADE.. oczywiscie przy tym jest szarpnięcie bo zawsze zdaze dodac najpierw gaz..Cy to odrazu skresla tą skrzynie i naraza mnie na cholerny koszt czy to racej cos innego?.. pozostale biei dzialają idealnie brak jakichkolwiek szarpniec przy zmianie

 

Pozdrawiam i dziękuje za ewentualne odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam,

 

Dziękuje za odpowiedź... ale na szczęście problem chlodnicy mam już z głowy ... została ona wymieniona rok po kupnie samochodu... także ten problem odpada... jeśli chodzi o moją skrzynie to ( postanowienie noworoczne ) - zajme się tym... i odpowiem na forum... Dodam ze oczywiście usterka sama się nie naprawiła.... ale skrzynia codziennie zachowuje się inaczej... tak jak by było coś zwalone w jakimś sterowniku który nią zarządza... raz szarpie... raz zmienia biegi płynnie... wydaje mi się ze po wymianie oleju... były nieczystości w skrzyni i zostały one na filtrze... którego podobno nie da się wymienić bez rozkrecenia skrzyni... umówilem się już z serwisem (nie autoryzowanym ) zeby rozkręcili skrzynie i zobaczyli co jej dolega.... może nic strasznego... miejmy nadzieje...

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Raczej chyba nie... samochod oddalem we wtorek....05.02 do warsztatu.... okazalo się ze po spuszczeniu oleju ze skrzyni ma on metaliczy kolor.... to chyba wyjasnia sprawe... w poniedzialem kdbieram samochod... skrzynia juz wykrecona.... przy okazji mają jeszcze sprawdzic to webasto ktore dymi na zimym silniku... zobaczymy co dalej... ciekaw jestem czy pojezdze jeszcze moim signumem cy bede musial go sprzedac... ale odrazu mowie ze z calych sil bede staral sie go naprawic... jest tylko 5 takich wersji w polsce z chipem. w warsztacie powiedzieli mi kwote ok 4,5 tys zlotych z czego ubezpieczenie dalo mi 80 % zwrotu koszów naprawy.... ciekaw jestem jak dlugo wytrzyma skrzynia po takiej naprawie... naprawial ktos kiedys?

 

[ Dodano: Pon Lut 18, 2008 08:12 ]

Witam,

 

Dzis odbieram samochod z serwisu... skrzynia zregenerowana.... zobaczymy co sie teraz bedzie dzialo.... nie wiem dlaczego... ale nie polecam wymiany oleju w tej skrzyni.... mowi mi to kazdy mechanik ( oczywiscie po fakcie )... no ale chyba lepiej nie wymieniac i jezdzic do konca + pozniej remont niz bac sie czy skrzynia zwali sie po 70 000 .... w moim przypadku olej byl wymieniany przy 37 000 i pozniej po ok 70 000 i skrzynia padla... takze warto zastanowic sie czy rzeczywiscie sie to oplaca... za regeneracje skrzyni zaplacilem ( w sumie ) 5000 zł z czego 2.500 zł oddał mi ubezpieczyciel.... zobaczymy tylko czy fachowcy sa godni polecenia... jak narazie mnie zaskoczyli... dają mi rok gwarancji na skrzynie z czego inni dają tylko 3 do 6 miesięcy.... kto to wie... samochod trzymali 2 tygodnie.... jak sprawdze to napisze co i jak:) pozdrawiam

 

[ Dodano: Wto Lut 26, 2008 10:12 ]

Witam,

 

Odebrałem dzisiaj samochod... ale niestety nie został zrobiony do konca... czasami zdaza mu się szarpnąć ale uprzedzil mnie o tym mechanik. Czekają na jakiś sterownik z zaworami który jedzie z Holandii i będzie jutro lub po jutrze i mają go wymienic.... generalnie skrzynia działa płynnie i jestem zadowolony ale dzisiaj jadąc do pracy nagle wyłączyl się silnik tak jakby stracil zupelnie napięcie...np. po odłączeniu klemy... wysiadając z samochodu nagle uslyszalem dzwiek alarmu i wszystko bylo ok.... wsiadlem , odpalilem i pojechalem..... i teraz moje pytanie...http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif czy w sytuacji gdyby odlączyla się klema samochod by zgasłhttp://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif? wydaje mi się ze nie powinno tak być... powinien go alternator przytrzymac... Moze się myle.... w razie czego poprawcie:) pozdrawiam wszystkich... za 2 dni poinformuje co z tym sterownikiem i ostatecznie opisze koszty , przebieg naprawy i oczywiscie funkcjonalność samochodu...http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif fajnie by bylo gdyby się wszystko udalo... chcialbym jeszcze nim troszke pojezdzic:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam serdecznie. To mój pierwszy post. Powiedz mi kolego jak się uporałeś z tym problemem i ile Cię to wyniosło? Mam taki sam problem. Auto ma 90tyś przebiegu, szok. Wcześniej miałem Vectrę B z przebiegiem 300tyś i skrzynia chodziła jak złoto. Signum mam też 2.2 DTI i 2004 rok, grudzień, więc już z niby lepszą chłodnicą. Co stwierdzili mechanicy o tym szarpnięciu? Można z tym dłużej jeździć? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witaj kolego...

Niestety ale u mnie po pewnym czasie to szarpanie było coraz silniejsze i zdecydowałem się na naprawe... i tu cię zmartwie... te skrzynie regeneruje się strasznie ciężko... u mnie już po raz 3 wymieniają sterowanie skrzyni i od momentu naprawy samochod tak naprawde nigdy nie zadziałał tak jak przed naprawą - czlili "dobrze". Ja generalnie mam pecha do mechaników - ale to inna sprawa... W kazdym razie samochod nadal stoi w warsztacie i nie mogą sobie z nim poradzic.... dobrze ze regeneracje mam na gwarancji ale cóż po gwarancji jak mechanicy nie potrafią tego zrobić.... samochod 1 razem stał 3 tyg w warsztacie.... zrobili ale nie działał dobrze.... biegi się ślizgały, pozniej 2 - i tu już lepiej bo problem polegał tylko na delikatnym szarpnięciu przy starcie , ale mechanik zapowiedział się ze to również zrobi bo zamówił juz sterowanie. Przyjechałem więc na wymiene sterowania i znów jest to samo czyli lipa jak nie wiem. Koszt "naprawy- ale nie do końca" 4 tyś zł... ale powiedziałem nie popuszcze... Takze ostrzegam kolego... musisz się uzbroić w cierpliwość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam ponownie. Nie zdecydowałem się na żadne kroki jak do tej pory. Zastanawiam się czy pozbyć się auta, czy walczyć i naprawiać. Jak się sprawuje skrzynia? Jakieś nowości? Dziękuję za wcześniejszą odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

niestety znów to samo.... jeszcze nie naprawili..... teraz jestem na etapie sądowym... także samochod stoi i nic przy nim nie robie... do momentu sprawdzenia przez rzeczoznawcę.... chcę odzyskać pieniądze i oddać samochod do innego warsztatu ... przykre ale prawdziwe... pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba sobie jaja robisz? Naprawdę? Ile kosztowała Cię naprawa? Czy po naprawie było ok i jak długo? U mnie jest tak samo cały czas i nic się nie zmienia. Ani gorzej a na pewno już nie lepiej. Zastanawiam się nad sprzedażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności